• Projekty i programy

• Innowacja "Anglosamodzielni"
          • Zajęcia z języka angielskiego skierowane do klasy VIII w roku szkolnym 2018/19 i 2019/20 mające na celu naukę skutecznego i samodzielnego uczenia się języka obcego. Innowacyjność opiera się na włączeniu w jednostkę lekcyjną systematycznego korzystania z aplikacji na urządzenia mobline lub komputer: Quizlet i Duolingo. Obydwie aplikacje stosowane mogą być w domu i w klasie Na zajęciach uczniowie otrzymują wskazówki do pracy indywidualnej w oparciu o wprawdzany materiał oraz możliwości uczniów (indywidualizacja).

• "Program dla szkół" Agencji Rynku Rolnego
          •  W naszej   szkole  od   października  realizowany jest ,,Program dla szkół”, który  zastąpił     dotychczasowe programy    Agencji Rynku  Rolnego-    „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Jego celem jest promowanie wśród  uczniów zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. W ramach nowego programu dzieci   otrzymują cztery  razy w tygodniu  owoce i warzywa oraz   mleko. Program skierowany jest do uczniów klas I-V.

• Szkolny Klub Sportowy
          • Szkolny Klub Sportowy to Program korzystający ze sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych SKS. Z założenia jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jestem przekonany, że ten projekt przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zapewni im możliwość spędzenia czasu wolnego w atrakcyjny dla nich sposób.

• "Galeria możliwości"
          • Projekt szkolny zakładający rozwój zainteresowań, talentów i umiejętności uczniów. W jego ramach w ciągu roku szkolnego odbywają się pokazy, konkursy oraz inne formy promocji talentów dzieci według harmonogramu.

• "Unplugged" - program profilaktyczno-wychowawczy
          • „UNPLUGGED” jest programem profilaktyki uniwersalnej adresowanym do uczniów w wieku 12–14 lat, opartym na modelu wszechstronnego wpływu społecznego. Program rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji,  wpisany  do stałych zadań profilatyczno-wychowawczych szkoły. Celem programu jest ograniczanie inicjacji używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) oraz ograniczenie rozwoju intensywności używania, tj. przejścia od fazy używania eksperymentalnego do fazy używania problemowego.

• "Bieg po zdrowie" - program profilaktyczno-wychowawczy
          • To program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, wpisany do stałych zadań profilatyczno-wychowawczych szkoły, skierowanych corocznie do uczniów klasy IV.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka
          • Program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie, na stałe wpisany do zadań profilaktyczno-wychowawczych naszej szkoły.

• Tytuł "Przyjaciela szkoły"
          • Przyjacielem Szkoły Podstawowej  im. Jausza Korczaka w Rogajnach może zostać osoba fizyczna, firma lub organizacja szczególnie zasłużona dla szkoły. Tytuł  Przyjaciela Szkoły  przyznaje się corocznie w szczególności za:

•     Bezinteresowne prace na rzecz szkoły i pomoc w realizacji działań dydaktycznych , opiekuńczych lub wychowawczych
            •     Znaczącą pomoc materialną i finansową na rzecz placówki oraz jej uczniów
            •     Publiczne wspieranie i popularyzowanie działań szkoły wpływające na pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym.

W roku szkolnym 2015/2016 po raz pierwszy przyznano tytuł Przyjaciela Szkoły sołtysowi Rogajn Panu Adamowi Busce