• Szkolny Klub Wolontariusza

Opiekun - mgr Agnieszka Urbanowicz

• Nasze akcje

• "Szkoło pomóż i TY" - kalendarzyki
        • Jak co roku prosimy Was o włączenie się w akcję  dystrybucji wśród uczniów cegiełek - kalendarzyków z pomocami naukowymi, aby  wpomóc podopiecznym Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Akcja trwa co roku od początku września do połowy pażdziernika. Co roku na celu mamy pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji,  a w czasie trwania Akcji przeprowadzany jest konkurs dla uczestników LAPTOP DLA SZKOŁY.

• Pomoc koleżeńska
        • Zapraszamy wszystkich chętnych wolontariuszy, którzy chcą prowadzić pomoc koleżeńską w nauce. W tym roku szkolnym spotykamy się w świetlicy w godzinach porannych. Osoby potrzebujące pomocy w uczeniu się, osoby chcące wcielić się w rolę nauczyciela lub dobrane pary zgłaszają się do pani Izabeli Sadolewskiej.

• Sprzątamy świat
        • Lubimy czystość, więc jesenią zabieramy się za wiosenne porządki w okolicach szkoły. Przy okazji też wyzbieramy śmieci w sąsiedztwie.

• "Ja naprawdę lubię czytać"
        • aktyw biblioteczny oraz program czytelniczy (odpowiedzialana mgr Małgorzata Jakubschon), w którym wolontariusze uczestniczą w głośnych czytaniu młodszym dzieciom w Oddziale Przedszokolnym na długich przerwach. Co roku bierzemy udział w Narodowym Czytaniu.  Zaś wiosną ogranizowane jest symultaniczne czytanie na trawie pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam".

• "Góra Grosza"
        • Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Zbieramy drobne monety,aby pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pokazujemy przez tą akcję, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

• BohaterON
        • Patriotyzm nie jest nudny, ale wspaniały. Wysyłamy pocztówki, listy bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego. Zdażało się, że Powstańcy odpowiadali i dziękowali nam za pamięć i zainteresowanie naszą historią, a ich życiem.

• Kotylion
        • Najpiękniejsze są własnoręcznierobione kotyliony w barwach narodowych. Nasi uczniowie oraz rodziece wykonują przepiekne kokardy, które przypinamy do piersi w czasie świąt narodowych i szkolnych akademii.

• Maraton Pisania Listów Amnesty International
        • W czasie Maratonu pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

• Marzycielska Poczta
        • Piszemy listy i kratki do chorych dzieci do ciężko chorych dzieci. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

• Zbiórka baterii
        • Dbaj z nami o środowisko, zbieraj baterie z programem Reba. Każdy bateria to oddech dla przyrody, a my możemy wygrać nagrody dla szkoły.

• Pozostałe zbiórki charytatywne
        • Zbieramy także:

- datki na rzecz potrzebujących w akcji "Wigilijny stół" w ramach akcji Księży Werbistów  Pieniężna

- datki w skarbonkach na rzecz osób starszych i chorych "Dar Juniora dla Seniora" w ramach akcji charytatywej "Caritas"

- plastikowe nakrętki dla chorej Martynki

- stare klucze w ramach akcji "Klucze do nieba"

- zużyte telefony komórkowe w ramach akcji "Komórka na misje"

• Kolorowe kredki
        • Zbióka zużytych, połamanych, niepotrzebnych kredej do recyklingu. Z kolorowych kredek powstają przepiękne ozdoby, a całe kredki są przekazywane do oddziałów dziecięcych w szpitalach.

• Pomagamy zwierzętom
        • Zbiórki karmy, koców, poduszek i pieniążków na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku