• Nasi reprezentanci w wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uplasowali się na 4 miejscu. A byli to: Oliwia Bajgot, Blanka Pych, Gabriel Wójcik i Filip Krauze. Do miejsca pucharowego zabrakło im zaledwie 2 punktów. Gratulujemy.
      • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

        Życzymy Wam, aby te Święta Wielkanocne

        wniosły do Waszych domów wiosenną radość i świeżość,

        żebyście z nich czerpali siłę i energię na przyszłość.
      • Uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu poświęconym pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Uczestniczyli we mszy oraz przy symbolicznym złożeniu kwiatów pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W Pasłęckim Ośrodku Kultury dyrektor Biblioteki Publicznej w Pasłęku - pan Piotr Adamczyk opowiedział o wydarzeniach katyńskich, a pani Barbara Garlicka – prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska – przybliżyła działalność organizacji oraz osobistą historię swo
      • III miejsce w zawodach powiatowych „Mini piłka siatkowa 4 dziewcząt” w Gronowie Elbląskim. Nasza drużyna dziewcząt stoczyła zacięte pojedynki z 8 zespołami ze szkół : Gronowo Elbląskie , SP 1 i SP 2 Pasłęk, Godkowo, Nowakowo, Młynary, Tolkmicko i Rogajny. Gratulacje
      • Uczniowie klas 1-3 obejrzeli nietypowe przedstawienie zwierające animacje z piasku. Na dużym ekranie w Pasłękim Ośrodku Kultury za pomocą światła, piasku i cienia w połączeniu z cudowną muzyką i głosem lektora uczniowie oglądali interpretację baśni „Królowa Śniegu” w wykonanku teatru "Piaskowa Magia", przeżywając historię bohaterów w nierównej walka dobra ze złem.
      • Wraz z nadejściem wiosny wprowadziliśmy do szkoły trochę jasnych barw. Przez cały tydzień uczniowie oraz dorośli ubierali się różnobarwnie. Oto jak wyglądał nasz różnokolory grafik:
      • Nasze szkolne jajko znajduje się już na dziedzińcu pasłęckiego zamku i prezentuje się wspaniale!

        Dziękujemy Szkolnemu Klubowi Wolontariuszy stworzenie pięknej dekoracji wiosenno-wielkanocnej dla społeczności lokalnej. Nasze wielkanocne kolorowe jajo będzie cieszyło oczy mieszkańców gminy gości, przechodniów i turystów także podczas gminnego kiermaszu wielkanocnego.
      • W tym roku kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji "Żonkilowe Pola Nadziei". 3 i 4 kwietnia uczniowie prowadzili kiermasz słodkości oraz rękodzieła, z którego dochód w wysokości 1414 zł zostanie przekazany na Elbląskie Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Uczniowie zbierali również pieniądze do puszek wśród lokalnej społeczności i w sklepie w Rogajnach. Dziękujemy wolontariuszom Szkolnego Klubu Wolonatriuszy oraz ich rodzicom za zaangażo
      • Gipsowe jajeczka to alternatywa dla jaj kurzych. Na świetlicy uczniowie dekorowali wcześniej ulepione przez siebie kształtne ozdoby wielkanocne z masy gipsowej. Zajęcia nie tylko wprowadzały w świąteczny nastój, ale także wyrabiały manualne umiejętności oraz kreatywność.
      • 1 kwietnia w naszej szkole pojawiły się dinozaury - i to nie byle jakie - ale ogromne jak w rzeczywistości. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą klasy 2, która w dzisiejszym dniu zgłębiała wiedzę paleontologiczną. Czyżby niechcący ożywili kilka wymarłych gatunków. I tak tyranozaur nie tylko okupował szkolne boisko, ale także zmieścił się do klasy. Z kolei pterodaktyl dawał się głaskać, a nawet chciał zagrać w piłkę na w-fie. Łagodny stegozaur mógł
      • Klasy 4-8 na spektaklu „Film vs teatr” Poznańskiego Teatru Aktora z zapartym tchem śledziły losy młodzieżowych bohaterów zamkniętych w interaktywnym pokoju, który wymuszał na nich zadania aktorskie do sfilmowanych lektur. To była świetna zabawa oraz okazja do przypomnienia tytułów znanych zekranizowanych dzieł literackich.
      • „Kompas kariery” - warsztaty zawodoznawcze w Zespole Szkół w Pasłęku i Drzwi Otwarte dla ósmoklasistów. Klasa 8 zapoznała się z ofertą ZS w Pasłęku oraz ofertą lokalnych pracodawców.
      • Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku dały możliwość ósmoklasistom poznania oferty szkoły ponadgimnazjalnej oraz wypróbować swe predyspozycje na różnych kierunkach kształcenia. Obejrzeliśmy także nowe zaplecze szkoły - ogromną halę widowiskowo-sportową oraz strzelnicę multimedialną.
      • Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy barwnym korowodem z Marzanną, wykonaną własnoręcznie przez uczniów klasy 7. Nasz Marzanna po przemarszu wysłana została paczką kurierem do Grenlandii a wraz z nią zima. I okazało się, że była to dobra decyzja, gdyż słońce zaświeciło jaśniej.
      • Ogólnopolski konkurs matematyczny „Kangur” odbył się 20 marca 2025 r. Wzięło w nim udział 20 uczniów z naszej szkoły. Trzymamy kciuki za wyniki.
      • 11 marca ósmoklasiści zostali zapoznani z ofertą kształcenia w ZSEiT w Pasłęku. Gościliśmy uczniów ZSEiT w naszej szkole. Z pasją opowiadali nam o kierunkach, na których się uczą. Zatem poznaliśmy profil: obronny, ekonomiczny, gastronomiczny oraz agrobiznes. A także wiemy, czego można nauczyć się w szkołach branżowych na kierunku mechanika opreratora maszyn rolniczych oraz mechanika samochodowego lub kucharza.
      • "Bieg po zdrowie" - to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, wpisany do stałych zadań profilatyczno-wychowawczych szkoły, skierowanych corocznie do uczniów klasy IV. Nasza szkoła realizuje go corocznie z czwartoklasistami. Na lekcjach wychowawczych uczniowie kalkulują (zarówno finansowo jak i zdrowotnie oraz społecznie), czy palenie się opłaca. Zawsze rachunek wypada t
      • Zapraszamy do skorzystania z oferty warsztatowej "Szkoła dla Rodziców" w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku.
      • W bibliotece nie próżnujemy, a rękodzieło jest zawsze w modzie. Na warsztatach z pedagog mgr Agatą Brodnicką uczniowie klasy IV mogli wyczarować własnoręcznie robioną biżuterię. To pożyteczne, kreatywne i manualnie rozwijające zajęcia.
      • 28 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu poświęconym Żołnierzom Wyklętym w Morąskim Domu Kultury. Musical w wykonaniu Teatru Muzycznego Druga Zwrotka pod tytułem "Kryptonim Druh" skupił się na życiu rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z najsłynniejszych żołnierzy, który dobrowolnie trafił do Auschwitz, by zbierać informacje o niemieckim obozie koncentracyjnym, a po wojnie kontynuował walkę z komunistyc
      • Kreatywne zajęcia techniczne w klasie pierwszej z gliną.

        Praca w glinie wyrabia sprawność manualną, cierpliwość, rozwija inwencję twórczą i wyobraźnię. Powstały piękne wazoniki, kubeczki i talerzyki. Brawa dla młodych twórców.
      • 21 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka połączony z balem karnawałowym. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola oraz klas I-III przedstawiły żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się dedykowane dziadkom wiersze i piosenki. Wunkowie obdarowali także dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Furorę zrobił taniec disco w stylu lat 80-tych pierwszoklasistów.
      • 20 lutego 2025 w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Pułapki sieci”. Aktorzy Teatru ,,Magiczna scena" z Krakowa w sposób ciekawy i przystępny zaprezentowali uczniom klas IV-VIII spektakl, który poruszał niezwykle aktualny i ważny temat uzależnień, zarówno tych związanych z internetem, jak i z prawdziwym życiem - narkotyki. Twórcy przedstawili dramatyczne skutki uzależnienia od mediów społecznościowych, gier online i innych form c
      • "Galaktyczny przyjaciel"- czyli kosmita, pojawiający się w przedstawieniu, uczył dzieci zdrowego odżywiania, mówił o zaletach jedzenia owoców i warzyw, zwracał uwagę na niezdrowe nawyki korzystania z fast foodów, podkreślał konieczność zachowania właściwych relacji między ludźmi, przypominał o potrzebie bliskości, więzi z drugim człowiekiem, właściwej kulturze życia i bycia. Słowem - przedstawienie cudowne, mądre, naszpikowane wieloma wskazówkam
      • Dzisiaj w naszej szkole odbyły się zajecia pt. "Las w słoiku". Uczniowie klas 1-3 przypomnieli sobie jakie warstwy ma las, jakie gatunki drzew rosną w Polsce. Dowiedzieli się również, jak dbać o lasy. Główną atrakcją warsztatów było samodzielne wykonanie lasu w słoiku.
      • Walentynkowa poczta pękała dzisiaj w szwach. Uczniowie przygotowywali własnoręcznie wykonane kartki tradycyjnie i wysyłali je poprzez pocztę walentynkową. Listonoszki z klasy V uwijały się, aby zebrać i dostarczyć wszystkie listy i liściki.
      • Kiermasz walentynkowy trwa w dniach 13-14 lutego. Dziękujemy uczniom klasy 5 oraz ich rodzicom za pyszne domowe wypieki, cieszące oko i podniebienia oraz przygotoanie drobnych upominków walentykowych.
      • Klasa 8 i 7 brała udział w warsztatach zawodoznawczych w ZSEiT. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w praktyce i sprawdzić, czy wybrany przez nich kierunek im odpowiada. Jedni gotowali, drudzy zakładali firmę i sprzedawali wyprodukowane własnoręcznie kaczki, kolejna grupa przeszła musztrę, zainteresowani mechaniką zmieniali koło od ciągnika i dokonali przeglądu auta. Wszyscy na pewno dobrze się bawili.
      • 20 stycznia w Rogajnach odbył się pokaz ratownictwa zorganizowany przez służby bezpieczeństwa: Komendę Miejską Policji oraz Państwową Straż Pożarną, adresowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Rogajnach. Celem spotkania było bezpieczeństwo dzieci przed czekającymi ich feriami zimowymi.
      • W styczniu podsumowaliśmy akcję charytatywną "Góra Grosza". Zebraliśmy w sumie 163,60 złotych w monetach groszowych. Monety zostały zapakowane i odesłane w paczkach do organizatora. Dziękujemy wszystkim, którzy "wtrącili swoje trzy grosze" do puszki i nie pożałowali "złamanego grosza". Wasze dobre serce bierzemy za "dobrą monetę".
      • Grudzień to miesiąc szczególny dla wolontariuszy, mający na celu docenienie pracy wszystkich osób, które bezinteresownie niosą pomoc, także w środowiskach, w których mieszkają. Dyrekor szkoły uhonorowała dziś na apelu naszych najaktywniejszych wolontriuszy dyplomami oraz podziękowała opiekunom Szkolnego Koła Wolontariuszy - mgr Agnieszce Urbanowicz oraz mgr Małgorzacie Jakubschon
      • W ostatnim dniu szkolnej nauki w roku przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy spotykają się na klasowych wigiliach ze swoimi wychowawcami. Przy stołach z potrawami uczniowie dzielą się opłatkiem, śpiewają kolędy oraz przeżywali zbliżające się święta.
      • Tradycyjnie jasełka w naszej szkole wprowadziły w świąteczny nastrój społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Dyrektor szkoły pani Anna Sarnowska złożyła życzenia uczniom oraz nauczycielom, pracownikom szkoły i zaposzonym gościom, przekazując drobne upominiki przyjaciołom szkoły. Wszyscy wspólnie kolędowaliśmy oraz z zapartym tchem śledziliśmy historię Rodziny Świętej, odgrywanej przez naszych niezawodnych aktorów. Nie zabrakło pogodnych scen
      • Tydzień przed świętami uczniowie klasy II dekorawali pierniczki pod okiem wychowaczyni pani Agnieszki Urbanowicz. Uczniowie wykazały się kreatywnością oraz wspaniałym przegotwaniem różnorakich słodkich ozdób, na stolikach pojawiły się pierniczki w kształtach gwiazdki, choinki, Mikołaja czy bałwanka z masą cukrową, kolorowymi posypkami, suszonymi owocami oraz czekoladą. Tak udekorowane świąteczne pierniczki uczniowie zabrali do domów. Ich smakowi
      • 14 grudnia 2024 roku na Placu św. Wojciecha w Pasłęku dwie nasze uczennice z klasy VI wystąpiły na „Spotkaniu Świątecznym przy Miejskiej Choince”. Justynka i Julia zaśpiewały pastorałkę,,Od serca do uch" przed zgromadzonymi widzami. Dziewczętom asystowała nauczycielka muzyki - mgr Iwona Matukiewicz.
      • 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj wraz ztowarzyszącymi mu elfami. Mikołajkowa ekipa Samorządu Szkolnego była gotowa od rana do działania. A pracy mieli sporo - musieli odwiedzić wszystkie klasy i obdarować dzieci. Jednak na paczki każdy musiał zasłużyć: Mikołaj przepytał ze znajomości wierszyków I piosenek najmłodszych, a starszych z tabliczki mnożenia i słówek z języka angielskiego. Oczywiście każdy musiały wyznać zgodnie z prawdą, czy zachowywały
      • Zgodnie z tradycją 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. W tym dniu nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola w czerwonych strojach i mikołajkowych czapkach. Już od rana dzieci zastanawiały się, czy Mikołaj odwiedzi nasze przedszkole i czy przyniesie prezenty. Spotkanie z Mikołajem przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Przedszkolaki po rozmowie z Mikołajem zaśpiewały piosenkę pt. ,, My jesteśmy choineczki" ilu
      • BohaterOn - włącz historię! - to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Klasy VIII i VII zgłębiały historię Powstania Warszawskiego, będącego symbolem waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas Polaków. 77 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolno
      • Mały, duży, bury lub kolorowy, ale zawsze milutki... O czym mowa. Oczywiście o misiu. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!
      • 26 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima dla klas I-III. Uczniowie prezentowali swoje ulubione wiersze przed szkolną społecznością, wykazując się pamięcią oraz umiejętnością interpretacji słownej oraz aktorskiej. W konkrusie wzięło udział 14 uczniów.
      • W dniu 22 listopada uczniowie klas OP-III obejrzeli w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury przedstawienie teatralne w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora pt. "Wilk i Zając.Spektakl uświadamia młodemu widzowi, że o prawdziwej sile nie tylko decydują duży wzrost i wielkie muskuły. Twórcy spektaklu zwracają uwagę na to, że bystrość umysłu, wiedza i kultura osobista dają w życiu znacznie więcej korzyści,
      • Drodzy Rodzice,

        zapraszamy Państwa do obejrzenia webinaru na temat myśli i prób samobójczych nastolatków, prowadzone przez Fundację Dbam o Mój Zasięg autorstwa H. Witkowskiej i skierowany do rodziców. Webinar znajduje się pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=EIKE0YOHpNc, a jego temat to "Internet a zachowania samobójcze młodzieży - zrozumieć, aby zapobiec". Być może wiedza ta pozwoli Państwo ustrzec kogoś przed śmiercią.
      • W dniu 20 listopada gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Magiczna Scena w Krakowie, którzy wystawili dwa spektakle profilaktyczne. Dla uczniów klas 0-IV był to spektakl "Księga życzeń", mówiący o przyjaźni, dobrym zachowaniu, a w szczególności o szacunku do starszych i drugiego człowieka. Z kolei klasy 5-8 za zainteresowaniem oglądali historii "Szkolne tarapaty" pokazującej szkodliwe skutki używek oraz ulegania negatywnym wpływom grupy r
      • Nasza szkoła brała udział w programie "Szkoły Pełne Talentów". Zebraliśmy w sumie 1200 kuponów - Talenciaków, które wymieniliśmy na nowy sprzęt do klasopracowni - głośniki bezprzewodowe. Dziękujemy wszystkim za zaagażowanie.
      • W Dniu Tabliczki Mnożenia uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w rozgrywkach matematycznych z mnożenia i dzielenia na lekcjach matematyki. Najszybsi ze stuprocentową poprawnością zostali nagrodzeni dyplomami „Pogromców tabliczki mnożenia” oraz upominkami. Cieszymy się, że tak wielu uczniów opanowało perfekcyjnie mnożenie.
      • 28 października 2024 roku w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbył się I etap „Dyktanda o tytuł najlepszego warmińsko-mazurskiego ortografa 2024”, w którym wzięło udział ponad 50 uczniów z elbląskich szkół oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rogajnach. Zmagania młodych miłośników ortografii wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w kategorii klas V - VI oraz II
      • 7 listopada Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Rogajnach odśpiewała cztery oficjalne zwrotki hymnu Polski w obecności pocztu sztandarowego, biorąc udział w akcji ogólnopolskiej "Szkoła do hymnu!". Uczciliśmy w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości oraz rozpoczęliśmy apel patriotyczny
      • 7 listopada uczniowie klas starszych wystąpili w patriotycznym przedstawieniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zaprezentowali wzruszające wiersze o Polsce, drogę Polski do niepodległości oraz wartość życia w wolnym kraju. Śpiewem, wierszem oraz filmem ukazali, jak piękna jest nasza ojczyzna. Cała szkoła uczciła święto stojem galowym oraz kotylionami. Z dumą przyznajemy, że warto jest być Polakiem w wolnej ojczyźnie.
      • Wolontriusze naszej szkoły szykują przepiękne kotyliony na obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasze kotyliony będą ozdabiać stroje mieszańców gminy i miast Pasłęk 11 listopada podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję kotylionową!
      • Tradycyjnie jak co roku nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc”, promując zdrowe odżywianie. Nasze dzieci wiedzą, że dobre śniadanie to dobry początek dnia. To najważniejszy ze wszystkich posiłków. Dzięki niemu mamy więcej energii, siły i potrafimy skoncentrować się na swoich zajęciach.
      • 30 października uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy zorganizowanych przez zespół ratowników medycznych oraz wolontariuszy
      • Warsztaty pierwszej pomocy dla klas 3-5. Uczniowie dowiedzieli się, jak zadbać o bezpieczeństwo w domu: jak używać gaśnicy oraz do czego służy czujnik czadu. Ochotnicy w symulowanej rozmowie łączyli się z dyspozytorem numeru 112, a także ćwiczyli resustutucję krążeniowo-oddechową i układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji oraz bandażowanie. Warsztaty poprowadzili wykwalifikowani strażacy z wolontariuszami.
      • W dniach 22-23 pażdziernika obyła się wycieczka do Warszawy klas 4-8 dofinansowany w ramach projektu „Podróże z klasą”.

        W pierwszym dniu zwiedziliśmy Zamek Królewski, pospacerowaliśmy po Starym Mieście, posłuchaliśmy kataryniarza na rynku i pozdrowiliśmy Syrenkę Warszawską, następnie Krakowskim Przedmieściem podreptaliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza, obejrzeliśmy wynalazki w Muzeum Techniki, a zachód słońca obserwowaliśmy z tarasu widokowego P
      • Klasy 4-8 oglądały spektakl "Najzamienitsze opowieści bibijne" w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora.

        Spektakl przybliżył młodemu widzowi właściwe znaczenie pochodzących z Biblii związków frazeologicznych oraz usadawia je we właściwym sobie kontekście. Była to dla młodzieży lekcja wzbogacająca język i słownictwo dająca możliwość nauczenia się posługiwania metaforą.
      • 18 października uczniowie klas I-III i Oddziału Przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy zorganizowanych przez zespół ratowników medycznych. Uczniowie wiedzą już, jak wezwać pomoc.Ćwiczyli także inne praktyczne umiejętności, ochotnicy moglu wykonać prawidłowo pozycję boczną, ocenić podstawowe parametry życiowe, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, bandażować rannego oraz sprawdzali zawartość torby medycznej.
      • 11 października nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Głównym zadaniem święta jest upamiętnienie powołania Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły pani Anna Sarnowska złożyła nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia. Sołtys Rogajn pan Adrian Bielawski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Groth podziękowali dyrektor szkoły, składając na jej ręce kwiaty.
      • 11 października pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności uczniowskiej. Dyrektor Pani Anna Sarnowska pasowała najmłodsze dzieci na uczniów naszej szkoły. Uczniowie złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły oraz zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym przed nauczycielami oraz starszymi kolegami. Tekst ślubowania stanowi obietnicę złożoną na cały okres nauki w szkole podstawowej, dlatego jest także przyp
      • Próby koła teatralnego już trwają. Pantomima, elementy dramy, wchodzenie w rolę - to wszystko dzieje się na zajęciach. Jest wesoło i pracowicie, ale każdy jest zadowolony.
      • Dzień Chłopaka świętowała każda klasa wspólnie z wychowawcą na godzinach wychowawczych. Tradycyjnie dziewczęta przygotowały drobne upomniki płci przeciwnej. W niektóre klasy zoorganizowały poczęstunki.
      • ,,Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują dzisiaj ,, Dzień Chłopaka ''. W poniedziałek, 30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Świętowały wszystkie dzieci - chłopcy jak i dziewczynki. Tego dnia każdy chłopiec poczuł się wyjątkowo, nasze małe dziewczynki wraz z wychowawczynią zaśpiewały głośno słowa piosenki ,, 100 lat ''. Były serdeczne
      • Charytatywny dwudniowy kiermasz słodkości dobiegł końca. Z dumą informujemy, że dzięki licznemu zaangażowaniu Rodziców i Uczniów zebraliśmy kwotę około 2500 złotych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych powodzian. Składamy serdeczne podziękowania całej szkolnej społeczności, a w szczególności wspaniałym Rodzicom za pomoc. Państwa wypieki cieszyły się ogromną popularnością. Wyglądały i smakowały przepysznie. Dziękujemy za niesienia pom
      • Klasa IV postanowiła połączyć Dzień Chłopaka z realizacją zadań profilaktycznych. I tak dziewczęta zadbały o zdrowie i brzuszki klasowych chłopaków. Samodzielnie przyrządziły zdrową, pyszną i kolorową sałatkę owocową, która stanowiła klasowy poczęstunek. Każdy z chłopców otrzymał także w prezencie wykonany rękami dziewcząt portret, oprawiony w ramkę. Gratulacje dla żeńskiej części klasy za kreatywność, opiekuńczość i pracowitość. Chłopcom życzymy
      • 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka.

        W klasie I I jabłko stało się okazją do przeprowadzenia "smakowitych" lekcji prozdrowotnych. Przypomnieliśmy, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Jabłko stało się też bohaterem wielu zadań matematycznych, plac plastycznych oraz technicznych.
      • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

        26 września od godziny 9:00 w naszej szkole odbędzie się kiermasz słodkości i przekąsek, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc osobom poszkodowanym podczas powodzi. Zachęcamy do wsparcia charytatywnej akcji na rzecz powodzian i przynoszenia w tym dniu słodkich wypieków, przekąsek lub swojskich wyrobów. Liczymy na Waszą pomysłowość i dziękujemy za zaangażowanie. Opiekunkem akcji jest pani Agnieszka Ur
      • Pedagog zachęca rodziców do zapoznania się z artykułem:

        https://zwierciadlo.pl/psychologia/543602,1,matka-polka-sie-buntuje.read?fbclid=IwY2xjawFfYftleHRuA2FlbQIxMQABHTfdaNz30hGoAJ37maY1IELndk0lhcweq0pVucWOfoGrZ3uMR5oH3cHlUw_aem_06DYRIfQ07GNQ270jsuEQQ
      • Zajęcia rozwijające „Cudze chwalicie, swego nie znacie” są prowadzone w klasie II. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z dziedzictwem kulturowym Polski poprzez włączenie różnych zmysłów, po to by rozbudzić ich ciekawość poznawczą. Pierwszym tematem była Warszawa. Dzieci wykonały makietę miasta, poznały jego historię i zabytki oraz obejrzały film o słynnej Polskiej czekoladzie E.WEDEL. Zwieńczeniami zajęć była degustacja czekolady wedlowskiej:)
      • „Sprzątanie świata" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia oraz edukacja odpadowa. Poszczególne klasy we wrześniu porządkują teren szkoły i okolicy. Korzystając z pogody pomagamy lokalnej społeczności i dajemy dobry przykład zachowań proekologicznych.
      • Zachęcamy do pomocy powodzianom. W Urzędzie Miejskim w Pasłęku obdywa się zbióka środków higieniczych, czystości, żywności z długim terminem przydatkości, karmy dla zwierząt. Pomóź powodzianom.
      • Korzystając ze słonecznej pogody 17 września zorganizowaliśmy piknik promujący zdrowy styl życia pod hasłem "Śniadanie na trawie". Każda klasa na kocach piknikowych przygotowała pyszne, kolorowe i zdrowe śniadania. A były tam sam zdrowe przekąski: naleśniki, sałatki, owocowe szaszłyki, jajka, twarożki. Klasy rywalizowały w 4 konkurencjach: koc piknikowy, hasło promujące zdrowie, rozgrzewka oraz test wiedzowy o zdrowym styly życia. Najlepsze klasy
      • Drodzy Państwo, Drodzy Uczniowie!

        Od września 2024 rozpoczęła się ponownie akcja „Szkoły pełne Talentów”, prowadzona przez sklepy Lidl. Polega ona na zbieraniu specjalnych kuponów (Talenciaków), które następnie można przekazać na rzecz wybranej szkoły. Jak to bywa w akcjach tego typu, kupony można otrzymać za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające co najmniej jeden owoc lub warzywo.
      • Uczniowie naszej szkoły wystartowali w Mistrzostwach Powiatu Elbląskiego w Biegach Przełajowych, które jednocześnie były Powiatową Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego 2024/2025. W biegach przełajowych młodzież rywalizowała na dystansach od 600 m. do 800 m. w od klas II do klas VIII wśród dziewcząt i chłopców. Najlepszy miejsce wywalczyła Maja Paluch z klasy III - zdobyła brązowy medal. Gratulujemy!
      • Szanowni Rodzice

        troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – rozpoczynamy akcję umożliwiającą szczepienie w szkołach przeciw temu wirusowi.
      • Dzisiaj zaczęliśmy nowy rok szkolny 2024/25. Uczniowie ubrani na galowo spotkali się w sali gimnastycznej na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Dziś na galowo, od jutra z plecakami przez kolejne 10 miesięcy zdobywać będą wiedzę i doświadczenie. Życzymy wszystkim zapału do nauki i otwartości na ciekawostki związane z uczeniem się. Trzymamy kciuki za Wasze sukcesy.
      • Kurs autobusu szkolnego dnia 2 września (rozpoczęcie roku szkolnego):

        I kurs:

        Zielno - 8:00

        Kwitajny - 8:05



        II kurs:

        Stare Grądki, Grądki - 8:25
      • Zasady antyhejtowe


        Zastanów się, zanim odpowiesz na hejterski komentarz. Nie daj się ponieść emocjom, nie odpowiadaj pod wpływem chwili.
        Jeżeli ba
      • Ile powinien ważyć plecak?

        Przyjmuje się, że prawidłowy ciężar plecaka to 10 proc. wagi ucznia, a maksymalnie 15 proc. To oznacza, że jeśli dziecko waży 30 kilogramów, to ciężar tornistra nie powinien przekraczać 4,5 kg.
      • Szanowni Rodzice i Uczniowie,

        w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
      • Aktualności

            • Rajd turystyczno- krajoznawczy

              13 maja uczniowie klas VII-VIII wybrali się na rajd do Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego pod opieką nauczyciela geografii Marioli Dorniak. Ten rodzaj wycieczki to nie tylko zdrowy i aktywny wypoczynek, ale także poszerzenie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej. W siedzibie Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie uczniowie zapoznali się w sali edukacyjnej z życiem lasu i jezior, z przewodnikiem-leśnikiem wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na ścieżce dydaktycznej do rezerwatu jeziora „Jasne”, który chroni unikatowe w kraju jezioro oligotroficzne. Po drodze uczestnicy zobaczyli jak wygląda las mieszany w różnym wieku, buczyna pomorska, ols, bór wilgotny. Wyprawę zakończyło wejście na wieżę widokową w Siemianach, skąd roztacza się widok na najdłuższe jezioro w Polsce: Jeziorak. Wycieczka była atrakcyjną formą poznania ciekawych miejsc przyrodniczych w naszym regionie.

            • Poznajemy zawody - fryzjer

              12 maja gościliśmy w szkole fryzjerkę panią Mirellę Kosiewicz. Pani Mirella opowiedziała uczniom klas I-III o swoim zawodzie w profesjonalny sposób. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie, przełamywały strach przed peleryną fryzjerską i nożyczkami do strzyżenia. Fryzjerka urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji, a jedna z uczennic wyszła ze szkoły z nową fryzurą

            • Apel z okazji święta 3 maja

              Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IV przygotowała występ, w którym pod postaciami książek uczniowie prezentowali podstawowe fakty na temat pierwszej konstytucji w Polsce. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego.

            • Finalistki Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

              Gratulacje dla Juli Matuszewskiej z klasy VIII oraz Leny Nasternak w klasy VII, które zdobyły tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Dziewczęta przygotowywały się do wymagającego wyzwania pod okiem nauczycielki języka angielskiego - mgr Izabeli Sadolewskiej.

            • Warsztaty rękodzieła - pleciemy anioła

              22 kwietnia klasy I, II i III uczestniczyły w warsztatach z plecenia makramy. Dzięki uprzejmości pani Ewy Koroblewskiej mogliśmy obejrzeć pracownię, a w niej wystawę makram, a także samodzielnie wykonać anioła. Dzieci zachwycone zajęciami stwierdziły, że z ochotą wrócą jeszcze raz, by tym razem wykonać makramę ścienną.

            • "Sprzątamy dla Polski" - fotorelacja z akcji

              Uczniowie klas I-VIII wysprzątali dzisiaj teren miejscowości Rogajny. Zaszliśmy na drogi w kierunku Leżnicy i Grużajn. Każda klasa spisała się na medal. Najcięższe i wypełnione po brzegi worki na śmieci przytargała klasa VI. Brawa dla młodych miłośników czystości.

            • Odsłonięcie pomnika ofiar Zbrodni Katyńskiej

              21 kwietnia klasa VIII uczestniczyła w uroczystościach odsłonięcia pomnika ofiar Zbrodni Katyńskiej przy pasłęckim Zamku. Nasz sztandar pełnił wartę podczas mszy świętej w kościele św. Bartłomieja, a także przy pomniku podczas apelu poległych, przy salwie honorowej kompani wojskowej oraz podczas uroczystego odsłonięcia pomnika i posadzenia pamiątkowych dębów poświęconych ppł. Wiktorowi Kalacińskiemu i mjr Wacławowi Znajdowskiemu, ofiarom zbrodni katyńskiej.

            • "Sprzątamy dla Polski"

              "Sprzątamy dla Polski"

              Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w akcji "Sprzątamy dla Polski" - pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego - która odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku (piątek) na terenie naszej wsi Rogajny oraz całego kraju. Celem wydarzenia jest promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej, w tym zwłaszcza w wymiarze odpowiedzialności i świadomości ekologicznej.

            • Życzenia wielkanocne

              Drodzy Uczniowie i Rodzice,

              Życzymy Wam, aby te święta wielkanocne

              wniosły do Waszych domów wiosenną radość i świeżość,

              żebyście z nich czerpali siłę i zdrowie w nadziei na lepsze jutro.

              Dyrektor Anna Sarnowska

              wraz z Gronem Pedagogicznym

            • Konkurs Cambridge

              Cztery osoby reprezentowały naszą szkołę w finale Olimpiady Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii Cambridge w Liceum Międzynarodowym Regent w Elblągu. Do finału zakwalifikowali się: Lena Nasternak, Leo Nasternak, Maja Pielech i Julia Matuszewska. Gratulujemy awansu.

            • Konkurs na palmę wielkanocną rozstrzygnięty

              Konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną rozstrzygnięty!

              Wszystkie palmy zachwycają swą różnorodnością i pomysłowością. Tylko spójrzcie!

              A oto zwycięzcy:

              kategoria klas 0-III

              I miejsce: Katarzyna Wielgus z kl. III

              II miejsce: Natalia Tanona z kl. OP

              III miejsce: Amelia Pałka z kl. II i Jakub Kostyra z kl. III

            • Konkurs na kartkę wielkanocną

              Roztrzygnięto konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną!

              Wszystkie prace są piękne, kolorowe, wprowadzające w świąteczny nastój. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, żeby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

              A oto zwycięzcy:

              kategoria klas 0-III

              I miejsce: Nikola Kaliszewska z kl. I, Błażej Deptuła z kl. II, Alicja Połonowicz z kl. I

            • 14 kwietnia obchodzimy święto Chrztu Polski

              14 kwietnia obchodzimy święto Chrztu Polski. Na apelu klasa VIII przygotowała inforamcje na temat tego doniosłego wydarzenia dla Polski.

              Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku i uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i kościoła katolickiego w naszym kraju.

            • Budujemy zespoły klasowe

              Integracja grupy to niezwykle ważny element, który prowadzi do budowy silnego i zgranego zespołu ludzi: uczniów, a potem także pracowników. Taka grupa osiąga znaczne sukcesy, lepiej się komunikuje i sprawnie wykonuje swoje zadania. Na zajęciach różnie integrujemy zespoły, m.in. na godzinach wychowawczych poprzez zadania wymagające współpracy i współzawodnictwa.

            • Wycieczka do Zakładu Utylizacji Śmieci

              4 kwietnia klasy I, II i III udały się na wycieczkę do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. Dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, podczas których poszerzyły wiedzę na temat segregacji odpadów, oglądały ciekawe filmy dokumentalne i animowane, a także pracowały przy komputerach korzystając z programów multimedialnych. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych i mieli możliwość zwiedzenia zakładu.

            • Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

              W marcu odbyła się zbiórka elektrośmieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz rodzicom za udział w akcji. Udało nam się zebrać aż 609 kg zużytego sprzętu elektronicznego, a szkoła otrzymała w podziękowaniu bon wysokości 103 zł na zakup materiałów potrzebnych do szkoły. Dziękujemy.

            • Wizyta w gospodarstwie ogrodniczym

              Dziękujemy państwa Buskom za wspaniałe warsztaty ogrodnicze dla klas I-III w ich godspodarstwie ogrodniczym. 25 marca dzieci poznawały tajemnice pracy ogrodnika, a także mogły same spróbować prac w ogrodzie. Każde dziecko własnoręcznie posadziło bratka w doniczce pod, którą zachowało na pamiątkę. Była to świetna lekcja przyrody i zawodoznawstwa.

      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Liczba wizyt

        liczba odwiedzin: 245540
      • Biuletyn informacji publicznej
      • Godziny dzwonków

        Niedziela 27.04.2025