Aktualności
Bieg po zdrowie
Klasa IV w drugim okresie tego roku szkolnego realizuje z wychowawcą mgr M. Jakubschon program profilaktyczny „Bieg po zdrowie”. To nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w I edycji programu i po pozytywnym odbiorze treści i metod nasza szkoła wpisała program do stałych zadań profilatyczno-wychowawczych, skierowanych corocznie do uczniów klasy IV.
"Unplugged" - program profilaktyczno-wychowawczy
W drugiem okresie tego roku szkolnego klasa VIII z wychowawcą mgr Izabelą Sadolewską realizuje program profilaktyczno-wychowawczy "Unplugged". Jest to program rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Nasza szkoła wpisała program do stałych zadań profilatyczno-wychowawczych, skierowanych corocznie do uczniów klasy VIII.
Bajkowy kogel-mogel
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bajkowy kogel-mogel.
118 czerwca koło teatralne pod kierunkiem mgr Joanna Dolińskiej wystawiło spektakl "Bajkowy kogel-mogel". I tak jak sugerował tytuł zamieszania z baśniami było wiele. Trzy królewny: od jabłka, ziarenka grochu i pantofelka co prawda znalały swoich królewiczów, ale nie tych, co w wersjach baśniowych. Rybak nie złowił złotej rybki, ale dzięki swojej przedsiębiorczości i pomocy zagubionym postaciom, zbił majątek. Nawet smok wawelski zbratał się z Szewczykiem Dratewką. Spektakl świetnie zagrany skrzył się humorem i niepodziewanymi sytuacjami. Wszyscy się dobrze bawili, a brawom nie było końca.
„Galeria możliwości” w roku szkolnym 2018/2019
Cel projektu: promocja talentów i zainteresowań uczniów naszej szkoły
21.09.2018
"Sprzątanie świata na pożegnanie lata"
Uczniowie klas 0-VIII żegnali lato na strzelnicy Koła Łowieckiego "Bóbr". Wycieczka połączyła edukację przyrodniczą, zdrowotną oraz cele wychowawcze. Uczniowie z poznawali tajniki lasu na ścieżce przyrodniczej. Najmłodsi uzbierali wiadra żołędzi, a starsi oczyścili plac z liści oraz pomagli w przycinaniu żywopłotu.
Karta rowerowa
Karta rowerowa to jeden z dokumentów stwierdzających uprawnienie osoby niepełnoletniej do kierowania rowerem. Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. Uczniowie klasy IV w czerwcu 2019 roku zdawali egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do części pisemnej oraz praktycznej, w której musieli pokonać tor przeszkód. Egzamin przeprowadziła mgr Małgorzata Tylińska. Kartę rowerową uzyskało 10 osób z klasy IV Szerokiej drogi!
Czytanie na trawie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Czytanie na trawie.
1Dnia 6 czerwca o godzinie 10:00 cała społeczność szkolna zebrała się na ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pod hasłem ,,Jak nie czytam, jak czytam”.
Miejscem spotkania był plac zabaw w centrum wsi Rogajny ,,Radosny Malec”. Plakaty zachęcające do czytania były rozwieszone na całym placu zabaw. Okrzykiem „Jak nie czytam, jak czytam” rozpoczęliśmy nasze spotkanie. Leżąc na kocach, siedząc na sprzętach placu zabaw oraz ławeczkach czytaliśmy ulubione książki. W akcji wzięła udziała cała szkoła: uczniowie i nauczyciele.
Śniadanie na trawie
56 czerwca 2019 r. uczniowie klas V-VIII spotkali się na szkolnym pikniku w ramach konkursu "Śniadanie na trawie" oragnizowanego przez nauczycielkę biologii panią Barbarę Bieńkowską. Każda klasa przygotowała pożywne i zdrowe śniadania, które zostały zaprezentowane na kocach piknikowych na szkolnym placu zabaw. Komisja nauczycielska oceniała posiłki, biorąc pod uwagę ich pożywność, higienę wykonania oraz estetykę podania. Klasy wykonały także plakaty z hasłami promującymi zdrowy tryb odżywiania. Następnie przedstawiciele klas przeprowadzili gimnastykę poranną do muzyki. Podczas konsumpcji komisja zadawała klasom pytania z zakresu zdrowego stylu życia. Konkurs wygrała klasa VI. Drugie miejsce zajęły klasy: V i VII, zaś na trzecim miejscu uplasowała się klasa VIII.
Festyn na Dzień Dziecka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festyn na Dzień Dziecka.
141 czerwca jak co roku obchodzilmy Dzień Dziecka. W tym roku Festyn Rodzinny trwał aż dwa dni - odbył się 30 i 31 maja pod hasłem "Bezpiecznie i wesoło". Największą atrakcją okazała się wizyta strażaków, którzy przeprowadzili ćwiczenia praktyczne z dziećmi. Można było wsiąść do strażackiego wozu, spróbować rozwinąć i zwinąć węże strażackie, a także przejechać się wysięgnikiem, czy próbować ugasić "ogień" wodą lub pianą. Każda klasa została przeszkolona z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po emocjach na boisku obejrzeliśmy popisy uczestników konkursu "Mam talent" oraz zjedliśmy kiełbaskę z grilla. Rada Rodziców ufundowała dzieciom lody.
Wycieczka do Drezna
29 maja 2019 roku grupa uczniów z klasy VII i VIII pod opieką nauczycielki geografii mgr M. Dorniak wyjechała na wycieczkę do Drezna i Poznania.
W Poznaniu uczniowie widzieli unikalne gatunki roślin tropikalnych, wyjątkowe rośliny wodne i liczne gatunki zwierząt wodnych w największej w Polsce Palmiarni. Celem wycieczki było jednak Drezno, niemieckie miasto położone nad Łabą. Cały dzień uczniowie spędzili zwiedzając kompleks pałacowy Zwinger, Muzeum Porcelany oraz Kościół Maryjny. Wracając znów do Poznania, gdzie do zobaczenia jest piękne Stare Miasto, a później relaks w Termach Maltańskich, największym kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Polsce. Plan wycieczki był napięty, ale dostarczył wielu wrażeń naszym nastoletnim podróżnikom.
Zawód kowal
W maju 2019 r. klasa VIII udała się do kowala, pana Zawadzkiego, który mieszka w Rogajnach. Uczniowie zobaczyli armaty wykonane przez pana Kowala, które zostaną wystawione pod murami Pasłęka. Dowiedzieliśmy się, ile trudu i czasu trzeba włożyć w swoją pracę, aby wykonać takie dzieło. Pan Zawadzki pokazał man rozgrzewanie i kucie metalu, co wywołało wielkie zainteresowanie i ożywienie wśród nas. Pan opowiedział uczniom o swoim zawodzie, który wykonywany bez pasji nie przynosi żadnych efektów. Do wykonywania tego zawodu trzeba mieć dużo cierpliwości i mieć świadomość, że nie zawsze wszystko wyjdzie idealnie. Dziękujemy panu Zawadzkiemu za ciekawą lekcję.
Tydzień Biblijny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tydzień Biblijny.
W ramach X Tygodnia Biblijnego w dniach 5 do 11 maja 2019 r.. uczestniczyliśmy w różnych działaniach przybliżających znaczenia Słowa Bożego w życiu człowieka. W projekcie edukacyjnym “"Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" ” prowadzonym przez katechetkę mgr Małgorzatę Jakubschon znalazły się następujące działania:
"Szałaputki" - byliśmy w teatrze
27 maja 2017 roku uczniowie klas 0-III oberzeli spektakl "Szataputki" w wykonaniu olsztyńskiego Teatru Lalek w Pasłękim Ośrodku Kultury podczas "Wiosny teatralnej". Bohaterkami sztuki były dwa sympatyczne lecz niesforne kurczaki - Szałaputki, które musiały stawić czołą chytremu lisowi. Aktorom animującym lalki towarzyszy wesoła muzyka i piosenki oraz pomysłowa scenografia, nadająca widowisku formę zabawy. Naszym dzieciom bardzo się podobało.
Wycieczka do Gdańska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Gdańska .
28 maja 2019 r. dzieci klas I - III wraz z wychowawczyniami brały udział w wycieczce do Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy's World w Gdańsku. Czekały tu na nie konstrukcje ruchowe z labiryntami, przejściami i torem przeszkód, zjeżdżalnie, trampoliny, tunele i tajemnicze przejścia, mini ścianka wspinaczkowa oraz ciuchcia. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. W przerwie między wspinaczką, a jazdą kolejką zjadły z apetytem posiłek. W Loopy's World każdy znalazł coś dla siebie. Wszyscy byli uśmiechnięci, radośni i szczęśliwi.
Mam talent
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mam talent.
2Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się konkurs "Mam talent" w ramach projektu "Galeria możliwości", którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań i promocja talentów naszych uczniów. Dnia 30 maja w sali gimanstycznej 7 uczniów wystąpiło w pokazach tanecznych, woklanych, plastycznych i czytelniczych. Jury w składzie: dyrektor szkoły pani Anna Sarnowska, pani Anetta Wysocka oraz pani Małgorzata Tylińska wyłoniło zwycięzców:
Zawód ogrodnik - wycieczka do gospodarstwa państwa Busków
Dnia 23 maja klasy 0-III odwiedziły szkółkę ogrodniczą państwa Busków w Rogajnach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ciekawą prezentację zawodu ogrodnika. Dzięki wizycie dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca ogrodnika, poznały ciekawe gatunki kwiatów, ziół oraz warzyw oraz zasady uprawy. Każdy otrzymał upominek w postaci sadzonki pomigorów i szałwi. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie ucznió naszej szkoły.
Zielona Szkoła we Władysławowie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła we Władysławowie.
W dniach 22-24 maja uczniowie klas VI-VIII wyjechali do Władysławowa na Zieloną Szkołę w ramach działań z projektu „Myśleć jak Einstein” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.
W programie zajęć nie zabrakło licznych atrakcji. Zwiedzaliśmy Ocean Park we Władysławowie, gdzie poznaliśmy liczne morskie stworzenie i pożatowaliśmy z multimedialnym delfinem Błękitkiem. Obejrzeliśmy wystawę egzotycznych motyli oraz poekperymentowaliśmy w Muzeum Iluzji. Poznaliśmy pracę rybaków w Muzeum Mar oraz obejrzeliśmu kutry rybackie na nadbrzeżu Bałtyku. Na Helu podziwialiśmy foki oraz morze bałtyckie podaczas niepodgody. NIe obeszło się bez oglądania zachodu słońca, karaoke przy ognisku i dyskoteki. Wszyscy wróciliśmy w wyśmienitych humorach, mimo lekkiego niewyspania z powodu licznych emocji.
Dzień Patrona
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona.
4Janusz Koraczak jest patronem naszej szkoły od 1983 roku. Był lekarzem i wojskowym, ale przede wszystkim pedagogiem. Dzieciom poświęcił całe swoje życie. Był pionierem działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursorem działań na rzecz praw dziecka - małego człowieka.
Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Apel z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Dnia 30 kwietnia 2019 r. uczciliśmy ten doniosły fakt akademią, na której uczniowie klasy VIII i VI postarali się uzmysłowić wszystkim, w jakich okolicznościach powstała polska konstytucja oraz, co zawiera.
Warsztaty "Kreatywne myślenie"
29 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy V i VIII uczestniczyli w dalszym ciągu warsztatów "Kreatywne myślenie" przeprowadzonych przez psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku - panią Annę Hintz.
Jak twierdzą specjaliści wszyscy ludzie mają w sobie twórcze myślenie w jakimś stopniu, bo mózg ludzki jest po prostu właśnie taki: kreatywny. Urodziliśmy się z możliwościami wymyślania i wyobrażania sobie wielu rzeczy. Jeśli jednak nie mamy wystarczających bodźców z zewnątrz, nasze twórcze myślenie i kreatywność osłabną. To samo dzieje się z innymi umiejętnościami. Jeśli nie będziemy ich ćwiczyć, zaczną zanikać. Wykorzystajmy zatem ten wrodzony potencjał jak najlepiej.
Egzamin ósmoklasisty za nami
W dniach 15 – 17.04.2019 r. uczniowie klasy VIII przystąpili do swojego pierwszego ważnego egzaminu podobnie jak wszyscy ósmoklasiści w całej Polsce. Przez trzy dni pisali testy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Cały stres już za nimi. Teraz pozostało nam tylko czekać na wyniki do 14 czerwca 2019 roku.
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 235667
Kontakt
- Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Rogajnach, Rogajny 27
- sp_rogajny@wp.pl
- angel410@tlen.pl
- (55) 248 45 04
- Rogajny 27
14-400 Pasłęk
tel./fax. (55) 248 45 04
Poland
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025