• Szary piątek

• Siwy piątek kończy naszą akcję "Tydzień kolorów". W szaroście ubrało się najwięcej osób z naszej szkoły. Co oznacza kolor siwy?Szary - określa potrzebę równowagi i wyciszenia bez manifestowania uczuć na zewnątrz. To barwa skrywanych emocji. Ciemnoszary poprawia też komunikację i oznacza otwarcie na spokojną dyskusję.

• Nowy sprzęt sportowy podarowany przez Klub Sportowy "Polonia"

• W ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego" pan Piotr Borysewicz - wiceprezes ds. sportowych Klubu Sportowego "Polonia" przekazał nieodpłatnie naszej szkole sprzęt sportowy, który uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego dla wszystkich uczniów. W skład zestawu weszły:
              - płotek treninegowy piankowy - 6 sztuk
              - mata krzyżakowa z cyframi - 2 sztuki
              - piłeczka palantowa 80 g. - 5 sztuk
              piłeczka palantowa 150 g. - 5 sztuk
              - gwizdek - 2 sztuki
              - pałeczki sztafetowe - 1sztuka
              - stoper - 1 sztuka
              - vortex - 2 sztuki
              - worek - 1 sztuka

Dziękujemy!

• Wychowanie fizyczne na lodowisku

• Wychowanie fizyczne na lodowisku - tym razem dla klas IV-VI.

Czy wiesz, że już godzina jazdy w tygodniu pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Jazda na łyżwach pozwala zadbać o serce oraz poprawia krążenie krwi. Dobrze dotleniony organizm, lepsza kondycja, może nawet kilka kilogramów mniej – to wszystko pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie.

• Brązowa środa

• Brązowa środa przypomina o bliskości z naturą. Brązy i beże wyciszają i uspokajają, przynoszą spokój i ukojenie. I rzeczywiście ciszej zrobiło się na korytarzach.

• Pomarańczowy wtorek

• Pomarańczowy wtorek to kolejna dawka cieplej energii. Kolor kojarzy się z bezpieczeństwem. A ludzie, którzy lubią pomarańczową barwę są często aktywnymi optymistam

• Koncert charytatywny z udziałem naszej uczennicy Nikolii

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nikola Głuszyk z klasy VI włączyła się jako wolontariuszka w akcję pomocową dla nauczycielki II Liceum Ogólnokształcącego, która zmaga się z chorobą nowotworową. Bierze udział w koncercie charytatywnym, uświetniając to wydarzenie występami artystycznymi.

Jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w koncercie.

• Tydzień Kolorów SU rozpoczynamy żółtym poniedziałkiem

• Żółty poniedziałek otwiera akcję Samorządu Uczniowskiego "Tydzień Kolorów". Przez 5 dni w tygodniu ubieramy się na inny kolor, wybrany przez każdą klasę. Żółty to kolor słońca. Da nam energię na cały tydzień. Rozjaśnijmy szare dni wiosennymi barwami.

• Ankieta Safe Help

• Drodzy uczniowie,

prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej warsztatów pierwszej pomocy oraganizowanych przez zepsół Safe Help. Wystarczy kliknąć w link poniżej:

docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeE7j_NIYdQkfh8IPnQWjDt2Ir9Gn0AnPCudLDG2iI7Pn9y7Q/viewform

• Walentynki

• Jak co roku pocztowa skrzynka walentynkowa pękała w szwach od nadmiaru kartek do przyjaciół oraz sympatii. Happy Valentines

• Kiermasz walentynkowy

• Na kiermaszu walentynkowym słodkości rozeszły się w mgnieniu oka. Można było nacieszyć oko i nasycić brzuchy, a najsmaczniejsze łakocie sprezentować jako słodką walentynkę Gratulacje dla młodzieżowych organizatorów i rodziców.

• Tydzień pizzy

• 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie naszych klas zamawiali pizze na godzinach wychowawczych. Tydzień Pizzy rozpoczęły klasy VIII i VI w piątek.

Kilka ciekawostek o pizzy:

Najpopularniejsze w Polsce jest margarita. Tuż za nią plasuje się też pepperoni i capriciosa

Najdroższa pizza świata kosztuje ok. 12.000 dolarów. Jej twórcą jest Renato Viola, jeden z najlepszych włoskich mistrzów pizzy. Serwowana jest z 3 różnymi rodzajami kawioru i homarem.

Pierwsze włoskie miasto - Mediolan - jest dopiero na 4. miejscu z 25 pod względem zamawianych pizz. Top 3 to: Bukareszt, Barcelona i Madryt. Warszawa zajmuje 11. miejsce.

Najwięcej pizzy zamawiamy w niedzielę.

Największym atutem tego dania jest prostota i możliwość wykonania na wiele sposobów.

• Tłusty Czwartek

• W Tłusty Czwartek osładzamy lekcje pączkam, dostępnymi w szkolnej stołówce. Wiedza z pączkami od razu wchodzi do głowy lepiej.