• Dzień Babci i Dziadka oraz bal karnawałowy

• 20 stycznia odbył się w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka połączony z balem karnawałowym. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola oraz klas I-III przedstawiły żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się dedykowane dziadkom wiersze i piosenki. Wunkowie obdarowali także dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Po występach dzieci przyszedł czas na wpólne tańce na balu karnawałowym. Nie zabrakło hitów muzycznych dedykowanych obydwu pokoleniom. Dzieci wykazały się kreatywnością w pomysłach na stroje. Wychowawcy dziękują rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku oraz za realizację przebrań swoich pociech. To był mile spędzony czas dwóch pokoleń.

• Zuzia Rogowska zwyciężczynią konkursu plastycznego na temat segregacji śmieci

• Zuzanna Rogowska z klasy 2 zwyciężyła w gminnym konkursie plastycznym „Segregacja śmieci w oczach dzieci”. Na konkurs terenu Gminy Pasłęk wpłynęło 156 prac konkursowych.

12 zwycięskich prace zostało opublikowane w kalendarzu na 2023 roku. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają drobny upominek, a zwycięzcy I osoby wyróżnione otrzymali atrakcyjne nagrody. Szczególnie gratulujemy Zuzi Rogowskiej oraz wyróżnionym chłopcom z klasy 2: Miłoszowi Pocałujko oraz Piotrowi Kosiewiczowi.

• Podsumowanie I semestru nauki w roku szkolnym 2022/23

• Dyrektor szkoły pani Anna Sarnowska podsumowała pierwszy semestr roku szkolnego 2022/23 r. na apelu podsumowującym.

Średnia szkoły: 4,17

Najwyższą średnią w nauce uzyskała klasa IV - średnia klasy 4,81

Najlepszą frekwencją wykazała się klasa IV – 94,78%

Najlepsi uczniowie w szkole to:

Blanka Pych z klasy IV średnia ocen 6,00

Diana Pych z klasy VI – średnia ocen 5,75

Nikola Głuszyk z klasy V – średnia ocen 5,69

Gratulujemy!

Najlepsi uczniowie w klasach I-III to:

klasa I: Maja Paluch, Amelka Wąsak

klasa II: Miłosz Pocałujko, Piotr Kosiewicz

klasa III: Błażej Deptuła, Martyna Rudek, Olga Gołębiowska

Najlepsi uczniowie w klasach IV-VIII to:

klasa IV:

Lena Nasternak – 5,14

Leo Nasternak – 4,71

Malwina Jocz – 4,57

Stuprocentową frekwencją na zajęciach w szkole wykazała się:

Alicja Bartoszewska z klasy VI

Najbardziej zaangażowani w działalność Szkolnego Klubu Wolontariuszy:

Diana Pych z klasy VI – pomoc koleżeńska

Wszyscy wyróżnieni uczniowie cechują się wysoką kulturą osobistą oraz nienaganną postawą w szkole. Angażowali się w życie klasy oraz całej społeczności uczniowskiej. Gratulujemy wyników uczniom. Gratulujemy także rodzicom, którzy czuwają nad rozwojem intelektualnym swoich pociech.

• Bezpieczne ferie

• Drogie dzieci z okazji zbliżających się ferii zimowych w naszym województwie chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISKU I PODCZAS KULIGÓW:

1. Nie zjeżdżamy na sankach z pagórków znajdujących się w pobliżu dróg i zbiorników wodnych
              2. Do zjeżdżania wybieramy teren pozbawiony drzew i nierówności, bo grozi to wywrotką
              3. Zachowajmy bezpieczeństwo podczas saneczkowania, nie chodźmy po torze gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżajmy z pagórków na butach
              4. Nigdy nie doczepiajmy sanek do samochodu
              5. Przed jazdą na sankach zawsze sprawdzajmy czy w naszych sankach nie ma wystających śrub, gwoździ bądź połamanych szczebli, ponieważ stwarzają one poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy
              6. Rzucając śnieżkami nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu, z kamieniami, ani innymi twardymi przedmiotami w środku, bo możemy komuś zrobić krzywdę
              7. Nigdy nie celujmy śnieżkami w twarz
              8. Nigdy nie wolno rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego
              9. Nie rzucamy również śnieżkami w pieszych ani w okna domów
              10. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych do tego miejscach, nie wolno jeździć po zamarzniętych jeziorach, stawach, rzekach i wykopach, ponieważ pod wpływem ciężaru ciała lód może się na nich załamać
              11. Ślizgamy się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska
            • Ile powinien ważyć plecak?

Przyjmuje się, że prawidłowy ciężar plecaka to 10 proc. wagi ucznia, a maksymalnie 15 proc. To oznacza, że jeśli dziecko waży 30 kilogramów, to ciężar tornistra nie powinien przekraczać 4,5 kg.

W naszej szkole w grudniu SANEPID w Elblągu zważył plecaki 77 naszych uczniów. Z raportu wynika, że 70 uczniów miało plecaki zgodne z dopuszczalną wagą, tylko 7 uczniów miało przeważone tornistry.

Noszenie zbyt dużych ciężarów przez dzieci może spowodować nie tylko wady postawy, ale i nieprawidłowy rozwój innych organów.  U tak młodych osób konstrukcja kręgosłupa jest bardzo delikatna i łatwo ulega zmianom, zwłaszcza, gdy regularnie nosimy zbyt duży ciężar. Zalecamy, żeby zwracać uwagę na rodzaj plecaka, który kupujemy dziecku. Zaleca się, by był on lekki, ale z usztywnianymi plecami oraz z regulowanymi szelkami. Sprawdzajmy też, co  dziecko pakuje do szkoły.

• Byliśmy w teatrze.

• 10 stycznia byliśmy w teatrze w CSE "Światowid" na dwóch spektaklach Teatru Wrocławskiego In Art. Wizyta w teatrze dostarcza zawsze niezapomnianych wrażeń. Daje możliwość spotkania z aktorem, podziwiania dekoracji, a także uczy właściwego zachowania się podczas trwania spektaklu. Wrażenia i z obcowania ze sceną oraz zachowanie w teatrze odbiega zupełnie od kinowych nawyków.
              Uczniowie klas I-IV obejrzeli przygody Mowgliego w adaptacji książki "Księga dżungli", zaś uczniowie klas V-VIII podróżowali razem w Małym Księciem z lektury Antoina de Saint Exupere'go.