• Dzień Mamy

• Dnia 29 maja uczniowie klas I-III przygotowali występ dla swoich mam z okazji Dnia Matki. Były wierszyki, piosenki, życzenia, włąsnoręczne wykonane upominiki i poczęstunek. Wszystkim Mamom gratulujemy udanych pociech.

• Egzaminy ósmoklasitów

• Dziś ostatni dzień egzaminów ósmoklasitów. Za nimi już język polski, matematyka. Przed nami język angielski.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Oznacza to, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

• Wycieczka klas I-IV do Gdańska

• Klasy I-IV zwiedzały Stare Miasto w Gdańsku podczas wycieczki szkolnej. Jedym z elementów wycieczki było także odkrywanie zakamarków statku "Sołedek"  jedynego rudowęglowca z napędem parowym zachowanego obecnie na świecie,  w którym uczniowie myszkowali w poszukiwaniu odpowiedzi na zadania. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia przy fontannie Neptuna i odpoczynku w największej świątyni w Polsce - w kościele Marackim, gdzie uczniowie podziwiali ruchomy mechanizm zabytkowego zegara.

• Klasa VIII poznaje ofertę edukcyjną po szkole podstawowej

• Dnia 12.05.2023r do uczniów naszej szkoły przyjechała pani – Krystyna Grochowska, która przedstawiła ofertę edukacyjną w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu. Opowiedziała o kierunkach w jakich można się kształcić w tej szkole. Przedstawiła prezentację, która opisywała szczegółowo każdy z wymienionych profili i zachęciła do przybycia w następnym roku szkolnym.

Autor: Malwina Jocz z kl. VIII

• Rodzina na TAK - program profilaktyczny

• W biliotece szkolnej poszczególne klasy realizują program profilaktyczny "Rodzina na TAK". W tym miesiący w działaniach poświęconych rodzinie, uczestniczyli uczniowie klas I i III. Zajęcia promują wartości rodzinne, jako te, które chronią dziecko przed negatywnymi wpływami środowiska.

• Wolontariacka aktywność w bibliotece uskrzydla

• Aktywność biblioteczny potwierdza, że książka uskrzydla. Nasi wolontariusze z aktywu bibliotecznego spotykają się 2 razy w tygodniu z panią Jakubschon, aby popracować z książkami, a przy okazji kreatywnie wykorzystują czas.

• Klasa VIII poznaje ofertę edukacyjną w Zespole Szkół w Pasłęku

• Dnia 10.05.2023 r. uczniowie klasy VIII udali się do Zespołu Szkół w Pasłęku, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną. Podczas pobytu w placówce zapoznali się z miejscem oraz zwiedzili poszczególne klasy. Oprowadziła ich była uczennica, która aktualnie jest przewodniczącą – Amelia Rudek. Opowiedziała im szczegółowo o kierunkach, które są możliwe do wybrania. Nasi uczniowie dowiedzieli się o Liceum, Technikum oraz Szkole Branżowej I stopnia. Odwiedzili: bibliotekę, klasę politechniczną, lingwistyczno-dziennikarską i przyrodniczo-medyczną, a także sklepik szkolny i salę gimnastyczną. Klasa VIII została zasypana pytaniami, gdzie się wybiera do szkoły, nie tylko od nauczycieli, ale również uczniów. Oglądali zdjęcia z wycieczek zagranicznych i zapoznali się z programem Erasmus+. Na koniec dostali ulotki związane ze szkołą i zostali zachęceni do złożenia papierów właśnie tam.

Malwina Jocz z klasy VIII

• "Umiem pływać"

• W maju i czerwcu 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Projekcie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać". W tych miesiącach obędzie się 5 wyjazdów na basen do Elbląga. Oto jak radzą sobie nasi wychowankowie na basenie.

Czy wiesz, że...

...pływanie sportowe obejmuje 4 style pływackie:

- kraul na piersiach czyli styl dowolny,

- kraul na grzbiecie czyli styl grzbietowy,

- klasyczny na piersiach czyli żabka,

- styl motylkowy czyli delfin.

• Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja

• Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali podstawowe fakty na temat świąt majowych oraz pierwszej konstytucji w Polsce. Treści przekazane zostały w formie dziennikarskiego wywiadu. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego.