• Życzenia bożonarodzeniowe

• Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2022!

Niech ten świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem i spokojem.

Miłego i zdrowego wypoczynku.

• Wolontariusze uhonorowani dyplomami

• Grudzień to miesiąc szczególny dla wolontariuszy,  mający na celu docenienie pracy wszystkich osób, które bezinteresownie niosą pomoc, także w środowiskach, w których mieszkają. Dyrekor szkoły uhonorowała dziś na apelu naszych najaktywniejszych wolontriuszy dyplomami oraz podziękowała opiekunow Szkolnego Koła Wolontariuszy - mgr Agnieszce Urbanowicz oraz mgr Małgorzacie Jakubschon

• Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową roztrzygnięty

• Roztrzygnięto konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową

Wszystkie prace są piękne, kolorowe, wprowadzające w świąteczny nastój. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, żeby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

A oto zwycięzcy:

kategoria klas 0-III

I miejsce: Lena Domańska z kl. I

II miejsce: Leon Bielawski z kl. I

III miejsce: Miłosz Pocałujko z klasy III

kategoria klas IV-VIII

I miejsce: Oliwia Wielgus z kl. VIII

II miejsce: Filip Krauze z kl. V

III miejsce: Michał Lenartowicz z klasy V

Oprócz zwycięzców komisja przyznała również wyróżnienia:

Maja Wielgus i Natalia Tanona z kl. I, Oliwier Repliński, Aleksandra Drewnowska z kl. VI oraz Oliwia Adamczyk z klasy VII

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Kartki można będzie podziwiać po przerwie świątecznej na wystawie pokonkursowej w szkolej bibliotece.

• Jasełka szkolne

• Tradycyjnie jasełka w naszej szkole wprowadziły w świąteczny nastrój społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Zastępca Burmistrza Pasłęka pan Marek Sarnowski złożył życzenia uczniowm oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, przekazując słodkie upominiki oraz Gwiazdę Betlejemska na ręce dyrekor szkoły. Wszyscy wspólnie kolędowaliśmy oraz z zapartym tchem śledziliśmy historię Rodziny Świętej, odgrywanej przez naszych niezawodnych aktorów. Nie zabrakło pogodnych scenek oraz anielskich chórów.  Dziękujemy wszytkim akotorom oraz pani Małgorzacie Jakubchon  za tak piękny ostatni dzień nauki w tym roku z przesłaniem na święta.

• Wigilie klasowe w klasach IV-VIII

• W ostatnim dniu szkolnej nauki w roku przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy spotykają się na klasowych wigiliach ze swoimi wychowawcami. Przy stołach z potrawami uczniowie dzielą się opłatkiem, śpiewają kolędy oraz przeżywali zbliżające się święta.

• Wigilie w klasach I-III

• W ostatnim dniu szkolnej nauki w roku przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy spotykają się na klasowych wigiliach. Klasy I-III wspólnie przygotowały świąteczne potrawy. Uczniowie podzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy oraz przeżywali zbliżające się święta.

• Dzień Świątecznego Swetra

• Święta tuż tuż... dlatego czas na nastrój świąteczny. W czwartek zachęcamy do ubioru świątecznego swetra lub innej świątecznej części garderoby. Wiecie, że nawet ustanowiono Międzynarodowy Dzień Brzydkiego Świątecznego Swetra. To dzień, w którym rywalizuje się w konkursie brzydkiego stylu.

• Wizyta w teatrze

• W dniu 13.12.2023 r. klasy IV-VIII pojechały do teatru na spektakl pt. ,,Mity Greckie" w Elblągu. Przypomnieliśmy sobie lub poznaliśmy mity, które przydadzą się nam w dalszej edukacji. A do tego spędziliśmy miło i pożytecznie czas. Aktorzy mieli realistyczne stroje i świetnie ogrywali role bogów. Bardzo się nam podobało!

Oliwia W. i Gabrysia P.

• Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym

• Najwięcej uścików otrzymał Mikołaj od dzieci z Oddziału Przedszkolnego, które uwielbiają świętego Mikołaja. Tam też Mikołaj spędził najwięcej czasu, wciągnięty w zabawy z przedszkolakami.

• SU zamienia Talenciaki na nagrody

• Dziękujemy wszystkim, którzy zbierali Talenciaki w akcji „Szkoły pełne talentów”. Dzięki Wam uzbieraliśmy 491 bonów, które wymieniliśmy na gry, wybrane przez Samorząd Uczniowski.

• Mikołajki w klasach I-III

• 6 grudnia Mikołaj najpierw odwiedził najmłodsze dzieci. Uczniowie klas I-III nie tylko dziękowali prawdziwemu Mikołajowi, ale także wykonali Mikołajową fotobudkę. Każdy na moment mógł być Mikołajem, bo Mikołaj ma wiele twarzy.

• Mikołajki z SU w klasach 4-8

•  6 grudnia odwiedził nas  Mikołaj wraz z towarzyszącymi mu elfami. Przyniósł nie tylko paczkę cukierków, którymi częstował i uczniów i nauczycieli, ale także po czekoladzie dla młodszych klas. Jednak na na paczki każdy musiał zasłużyć:  Mikołaj przepytał ze znajomości wierszyków i piosenek najmłodszych,a starszych z tabliczki mnożenia i słówek z angielskiego. Oczywiście każdy musiały wyznać zgodnie z prawdą, czy zachowywały się grzecznie przez cały rok. Fanów Mikołaja było sporo, a każdy inaczej starał się to Mikołajowi okazać : jedni przebraniem, inni tańcem, komplementem. Najmłodsi Mikołaja przytulali w podzięce za słodkie paczki.

• Mikołajkowa ekipa SU

• Mikołaj wraz z asystentakami gotowi od rana do działania. A pracy mają sporo - muszą odwiedzić wszystkie klasy, sprawdzić, czy uczniowie zasłużyli na paczki i te paczki rozdać. Tożasamości Mikołaja jak zwykle nie zdradzamy.

• Pedagog poleca

• Pedagog poleca zapoznać się z artykułami:

- o przemocy w rodzinie:

- o wewnętrznym dziecku w każdym z nas"

• Baśnie w teatrze

• 30 listopada uczniowie klas I-III i OP przenieśli się w świat baśni Andersena do teatru w Elblągu. W magicznym spektaklu przeżywali wraz z bohaterami niesamowite przygody, często zakończone rozsądną nauką życiowią.