21 kwietnia w klasie 3 odbył się konkurs recytatorski " Twórczość Juliana Tuwima" w ramach projektu "Czytamy Poezję". 1 miejsce zdobyła Maja Brzozowska, 2 miejsce - Martyna Rudej, 3 miejsce - Aniela Strzelecka. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy miłego obcowania z wierszami.
Konkurs recytatorski w klasie III
"Rodzina na Tak!" - program profilaktyczny
Nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Rodzina na Tak”, która promuje wartości rodzinne, budowanie właściwych postaw i silnych więzi międzypokoleniowych. Stawianie na rodzinę to sprawdzony sposób na chronienie dzieci przed zachowaniami ryzykownymi. Badania pokazują, że czynnikiem, który najsilniej chroni młodych ludzi przed sięganiem po alkohol lub narkotyki, jest silna więź z rodzicami. Zajęcia odbywają się w szkolnej bibliotece.
Smart, to znaczy mądrze! 2022/23. Cyberuzależnienie
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Smart, to znaczy mądrze! 2022/23. Cyberuzależnienie. Jest to edukacja uczniów w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych. Zajęcia przeprowadzane są w szkolnej bibliotece.
Sprzątamy dla Polski - akcja SKW
21 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. To ekologiczne święto uczciliśmy włączeniem się w akcję ogólnopolską "Sprzątamy dla Polski", która cieszy się wielkim poważaniem wśród młodzeży. Uczniowie chętnie włączyli się do prac porządkowych wokół naszej szkoły oraz wysprzątali okolicę Rogajan. Dziś porządkami zajęły się klasy VI i VIII. W przyszłym tygodniu pozostałe klasy dołączą do akcji na lekcjach wychowawczych.
W teatrze
20.04.2023 uczniowie klas I-V uczetsniczyli w XI Pasłęckiej Wiośnie Teatralnej. Na scenie sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się aktorzy Teatru im. A. Sewruka w Elblągu w spektaklu pt. "Adonis ma gościa".
Klasa VIII na wernisażu wystawy IPN pt. "Panteon polskiego antykomunizmu"
Uczniowie klasy VIII uczestniczyli 19 kwietnia 2023 r. w wernisażu wystawy IPN pt. "Panteon polskiego antykomunizmu" Galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Wernisaż był wzbogacony wykładem dr hab. Karola Sacewicza, naczelnika delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.
Jest to wystawa prezentująca osoby, które w okresie dwudziestolecia międzywojennego i podczas II wojny światowej aktywnie sprzeciwiały się komunizmowi na terenach Rzeczypospolitej. Doskonała lekcja historii oraz patriotyzmu.
Udział w obchodach katyńskich w Pasłęku
Dnia 14 kwietnia 2023 r. sztandar naszej szkoły wraz z przedstawicielami z klasy VII uczestniczył we mszy za ofiary zbrodni katyńskiej w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku.
Finalistka konkursu wojewódzkiego
Gratulacje dla Leny Nasternak w klasy VIII, która uzyskała po raz drugi tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Uczennica przygotowywały się do wymagającego wyzwania pod okiem nauczycielki języka angielskiego - mgr Izabeli Sadolewskiej.
Życzenia Wielkanocne
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Życzymy Wam, aby te święta wielkanocne
wniosły do Waszych domów wiosenną radość i świeżość,
żebyście z nich czerpali siłę i zdrowie w nadziei na lepsze jutro.
Dyrektor Anna Sarnowska
wraz z Gronem Pedagogicznym
Konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną
Roztrzygnięto konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną!
Wszystkie prace są piękne, kolorowe, wprowadzające w świąteczny nastój. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, żeby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
A oto zwycięzcy:
kategoria klas 0-III
I miejsce: Martyna Rudek z kl. III
II miejsce: Olga Gołębiewska z kl. III
III miejsce: Jakub Bajgot z kl. I oraz Lena Domańska z OP
kategoria klas IV-VIII
I miejsce: Oliwia Domańska z kl. V
II miejsce: Blanka Pych z kl. IV
III miejsce: Michał Lenartowicz z kl. IV
Wyróżnienia:
Gabryś Wójcik z klasy IV oraz Oliwia Wielgus z klasy VII
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Wszystkie kartki można oglądać na wystawie pokonkursowej w szkolej bibliotece.
Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną
Konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną rozstrzygnięty!
Wszystkie palmy zachwycają swą różnorodnością i pomysłowością. Tylko spójrzcie!
A oto zwycięzcy:
kategoria klas 0-III
I miejsce: Maja Paluch z kl. I,
II miejsce: Maja Wielgus z kl. OP
kategoria klas IV-VIII
I miejsce: Oliwier Repliński z kl. V, Michał Lenartowicz z kl. IV oraz oraz Blanka Pych z kl. IV
II miejsce: Oliwia Wielgus z kl. VII
III miejsce: Diana Pych z kl. VI
Dzień bez plecaka - akcja SU
- 2
Na Prima Aprilis Samorząd Uczniowski zaproponował zabawę "dzień bez plecaka" - backpack day. Dzisiaj odrzuciliśmy placaki na rzecz innych "nosidełek", w które zapakowaliśmy podręczniki i przybory. Wielu uczniów wykazało się kreatywnością, a uciechy było co nie miara. Jednak większość uczniów po zmaganiach z wymyślnymi torbami doceniła zalety szkolnego plecaka.
Kiermasz słodkości
- 3
Przedświąteczny kiermasz słodkości przygotowali uczniowie i rodzice klasy II. To była prawdziwa uczta dla oczu i brzuchów. Przy okazji kiermaszu uczniowie klasy II ćwiczyli się w matematyce, wydając pieniążki pod czujnym okiem dorosłych ekspedientek. Dziękujemy rodzicom oraz wychowawczyni pani Joannie Dolińskiej za organizację.
Dzień bez plecaka na Prima Aprilis
Z inicjatywy SU organizujemy 31 marca (piątek) "Dzień bez plecaka" na Prima Aprilis.
Dzień bez plecaka (z ang. no backpack day) to szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt - książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.i
Góra Grosza - podsumowanie akcji SKW
W marcu podsumowaliśmy akcję charytatywną "Góra Grosza". Zebraliśmy w sumie 146,60 złotych w monetach groszowych, które ważyły 14 kg. Monety zostały zapakowane i odesłane w 2 paczkach do organizatora. Dziękujemy wszystkim, którzy "wtrącili swoje trzy grosze" do puszki i nie pożałowali "złamanego grosza". Wasze dobre serce bierzemy za "dobrą monetę".
Akcja społeczno-edukacyjna "Konwalia"
- 1
Rok 2023 został ustanowiony Rokiem Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę jego urodzin. Popularyzujemy w szkole wiedzę na temat dokonań genialnego astronoma. Inspiracją do zorganizowania akcji o nazwie "Konwalia" stał się XVI-wieczny wizerunek Mikołaja Kopernika z konwalią w dłoni, umieszczony w katedrze w Strasburgu jako ozdoba zegara astronomicznego. Konwalia utożsamiana była z wiedzą przyrodniczą i sztuką medyczną. Konwalię w dłoniach Mikołaja Kopernika na portrecie można odczytać jako ponadczasowy symbol wszechstronnych zainteresowań i zdolności naszego Wielkiego Rodaka. Jego osoba jest silnie związana z Warmią, ponieważ na jej terenie sprawował m. in. funkcje: kanonika, administratora dóbr, lekarza, prawnika i rozwijał swoje pasje związane z astronomią.
Nasi ósmoklasiści na Dniach Otwartych ZSEiT
- 3
21 marca uczniowie klasy ósmej odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, gdzie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły.
Idzie wiosna ...
Strojna w zieleń poprzez ziemię idzie wiosna.
Cała w kwiatach, w śpiewie ptaków, w blasku słońca.Jasną chmurę ma nad czołem uśmiechnięta.
Wiatrem miękkim pełnym ciepła owinięta.
Idzie ziemią, idzie wodą jak to wiosna,
aż do lata dojdzie strojna by tam zostać.
Pierwszy dzień wiosny - akcja SU
- 4
21 marca powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Samorząd uczniowski przygotował dwie Marzanny. Barwnym i głośnym korowodem przeszliśmy przez Rogajny, wyganiając hałaśliwie odchodzącą zimę i przywołując wiosnę. Kolorowy pochód zakończył się na boisku szkolnym, gdzie Marzany zostały podpalone na znak ocieplenia.
Lekcja historii nie musi być nudna- śladami ginących zawodów: kowal
- 10
15 marca 2023 r. uczniowie klasy V w ramach lekcji historii odwiedzili warsztat mistrza kowalstwa Pana Zygmunta Zawadzkiego w Rogajnach. Dużą niespodzianką było to, że uczniów przywitał Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski. Burmistrz opowiedział o historii miasta Pasłęka oraz przedstawił, czym obecnie zajmuje się Pan Zygmunt Zawadzki. A są nimi postacie średniowiecznych rycerzy wykonane z metalu, które w najbliższym czasie staną w Pasłęku. Podczas wizyty pan Zygmunt opowiedział uczniom o tym, jak został kowalem. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć palenisko oraz narzędzia, na przykład młotki i dziurownice, kleszcze oraz wszelkiego rodzaju przecinaki, gładziki i żłobniki. Wszystko to po to, aby skręcać, ciąć, zginać oraz wygładzać wyrób, zapewniając mu jak najlepszą jakość. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali pana Zygmunta oraz oglądali wyposażenie kuźni. Była to niesamowita przygoda, a nade wszystko doza wiedzy na temat ciężkiej pracy kowala, która wymaga sprawności fizycznej, ale daje dużo radości i satysfakcji. Dziękujemy za wspaniała lekcję!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie