Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych odbyły się w 21 maja na stadionie w Pasłęku.
Gratulacje dla naszych medalistów w biegach:
Szymona Cichorka
Piotra Biernackiego
Piotra Orzoł
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych odbyły się w 21 maja na stadionie w Pasłęku.
Gratulacje dla naszych medalistów w biegach:
Szymona Cichorka
Piotra Biernackiego
Piotra Orzoł
W dniach 20-21 maja uczniowie klasy trzeciej pisali testy kompetencji z języka polskiego oraz matematyki. Sprawdzian ten ma za zadanie podsumować wiedzę zdobytą przez uczniów w trzech pierwszych latach nauki, zweryfikować wpracowane dotychczas kluczowe umiejętności oraz wskazać, zarówno nauczycielom, uczniom, jak i rodzicom te obszary edukacyjne, na które należy zwrócić szczególną uwagę.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.
Dziś pierwszy dzień egzaminów ósmoklasitów. Przed Wami język polski, matematyka, angielski.
Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Oznacza to, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.
Trzymamy kciuki! Powodzenia!
10 kwietnia na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych. Rywalizowano w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczce palantową skoku w dal i biegu na 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy). Dziękujemy naszym zawodnikom za reprezntowanie szkoły w zawodach. Daliście z siebie wszystko w tym deszczowym dniu.
Centrum Nauki Eksperyment był cele wycieczki uczniów klas I-III w maju. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także zdobyły wiedzę na temat praw przyrodniczych rządzących światem. Z kolei na warsztatch "Misja na Marsa" uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące Czerwonej Planety, również w formie doświadczalnej.
W ramach projektu profilaktycznego "Trzymaj formę" uczniowie klasy V poznają na godzinach wychowawczy zdrowy styl życia. Na jednej z lekcji przygotowali "talerze zdrowia" ze zbilansowanym składem posiłków.
30 kwietnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-czytelniczy na plakat popularyzujący czytelnictwo, skierowany do uczniów klas IV-VIII. Oto nagrodzeni uczniowie: Oliwia Wielgus z klasy VIII, Oliwia Bajgot z klasy V, Bartłomiej Lebiecki z klasy IV, Julia Ostrowska z klasy VI, Katarzyna Wielgus z klasy V.
30 kwietnia roztrzygnięto konkurs plastyczno-czytelniczy ,,Okładka mojej ulubionej książki ", skierowany do uczniów klas I-III. Oto nagrodzoni uczniowie: Hubert Szumiel, Maja Paluch, Antoni Smorągiewicz, M. Golańska, Amelia Wąsak, Tymoteusz Winny. Gratulujemy wyobraźni czytelniczej i plastycznej
Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali podstawowe fakty na temat świąt majowych oraz pierwszej konstytucji w Polsce. Treści przekazane zostały przez samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - który przybył do nas z odległych czasów.
Wiosenne śniadanie w klasie I - uczniowie klasy I samodzielnie przygotowali pyszne kolorowe kanapki z nowalijek. Wykorzystali także wcześniej zasadzone cebule, z których wyrósł zielony szczypiorek. Ale pychotka.
Ogrodnicy z klasy I sadzili cebule, z których wyrósł pyszny szczypiorek.
Wiosna już oknem, zatem czas zakładać ogródki. Uczniowie klasy III zasadzili cebule w donicach na klasowym parapecie. Projekt zakłada nasadę oraz obserwację badawczą wzrastających roślin.
23 kwietnia klasy I-III oraz IV-VIII obejrzały spektakle profilaktyczne w Elblągu wystawione przez Poznański Teatr Aktora. Młodsi uczniowie bawili się przy sztuce "Przygody kota", zaś młodzież zagłębiła się w poważny temat zakochania, odrzucenia oraz relacji niszczących i budujących na czatach internetowych w przedstawieniu "Serce w Internecie". Obydwa spektakle poruszały ważne dla wieku problemy w barwnej oprawie scenicznej.
Pola nadziei to coroczna akcja wspierająca działalność hospicjów. Celem akcji jest pozyskanie finansowego wsparcia opieki hospicyjnej nad nieuleczalnie chorymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących, terminalnie chorych, którzy tak po ludzku potrzebują wsparcia w ostatnich „chwilach” życia. Nasza szkoła również wspiera tę akcję. 12 maja odbył się kiermasz ciast i słodkości, z którego całkowity dochód (ok. 1400zł) ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby Elbląskiego Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak. Nasze wolontariuszki: Ania, Nikola, Alicja i Diana przeprowadziły również zbiórkę wśród mieszkańców wsi Rogajny. Do akcji włączył się także lokalny sklep. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Zachęcamy uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie na plakat promujący czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zgłoszenia do mgr Małgorzaty Jakbuschon, regulamin dostępny w bibliotece.
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym "Okładka mojej ulubionej książki". Regulamin konkursu dostępny w bibliotece. Prace składamy do 22 kwietnia. Konkurs realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytalnictwa.
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
W 1943 roku świat obiegła informacja o znalezieniu masowych grobów polskich oficerów w okolicach Katynia. Zgładzenie polskich jeńców zostało przeprowadzone w tzw. trybie specjalnym, bez sądów, bez wyroków, na podstawie list śmierci. Funkcjonariusze NKWD mordowali strzałem w tył głowy. Zbrodni dokonano w Katyniu, Charkowie oraz Miednoje. Zginęło wówczas blisko 22 tys. obywateli polskich, którzy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Decyzja o wymordowaniu polskich jeńców wojennych zotała wydana przez władze ZSRR.
Lekcja angielskiego z dwujęzycznym Kubą mieszkającym w Anglii była dla trzecioklasistów praktycznym sprawdzianem umiejętności. Podziękowania dla Kuby, który zachciał być naszym gościem i opowiedział nam o życiu w szkole brytyjskiej. Dziękujemy.
11 kwietnia nasi ósmoklasiści brali udziali udział w warsztatach zawodoznawczych w ZSEiT w Pasłęku. Uczniowie Ci już niebawem staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, dlatego podczas warsztatów mogli bardziej zgłębić wybrane kierunki kształcenia w ZSEiT: zajęcia obronne gastronomii, agrobiznesu, ekonomii, kucharza, mechanika samochodowego oraz mechanika operatora pojazdów i maszyn rolniczych. Mamy nadzieję, że warsztaty pozwoliły Wam rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie Waszych preferencji zawodowych i edukacyjnych.
W dniu 5 kwietnia, na zaproszenie Burmistrza Pasłęka, uczniowie klas 8 i 7 im uczestniczyli w SPOTKANIU ZE ŚWIADKIEM HISTORII - Katyńskie ślady na Warmii i Mazurach.
Spotkanie poświęcone było Zbrodni Katyńskiej z kwietnia 1940 roku, w której blisko 22 tysięcy polskich jeńców z obozów i więzień NKWD zostało zamordowanych w ramach bezwzględnej akcji eksterminacji polskich elit. Stanowiło wyjątkową okazję, by uczcić Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej i usłyszeć świadectwo historii od wybitnych ekspertów.
Wydarzenie poprowadzili dr Piotr Bojarski z Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie oraz Pani Barbara Gawlicka, Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska” w Olsztynie.
Powered by aSc EduPage