Gratulacje dla Mai Pielech z klasy VIII, która uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Uczennicę przygotowała do konkursu polonistka - mgr Monika Deptuła.
Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego
Finalistki Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego
Gratulacje dla Juli Matuszewskiej z klasy VIII oraz Leny Nasternak w klasy VII, które zdobyły tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Dziewczęta przygotowywały się do wymagającego wyzwania pod okiem nauczycielki języka angielskiego - mgr Izabeli Sadolewskiej.
Warsztaty rękodzieła - pleciemy anioła
- 6
22 kwietnia klasy I, II i III uczestniczyły w warsztatach z plecenia makramy. Dzięki uprzejmości pani Ewy Koroblewskiej mogliśmy obejrzeć pracownię, a w niej wystawę makram, a także samodzielnie wykonać anioła. Dzieci zachwycone zajęciami stwierdziły, że z ochotą wrócą jeszcze raz, by tym razem wykonać makramę ścienną.
Pedagog radzi
Szkolny pedagog zaprasza Państwa do lektury artykułu dotyczącego wychowania rodzicielskiego. Możecie Państwo zaczerpnąć parę pomysłów z arykułu z linku:
https://zwierciadlo.pl/psychologia/526820,1,kiedy-mama-i-tata-maja-inne-pomysly-na-wychowanie.read
"Sprzątamy dla Polski" - fotorelacja z akcji
- 12
Uczniowie klas I-VIII wysprzątali dzisiaj teren miejscowości Rogajny. Zaszliśmy na drogi w kierunku Leżnicy i Grużajn. Każda klasa spisała się na medal. Najcięższe i wypełnione po brzegi worki na śmieci przytargała klasa VI. Brawa dla młodych miłośników czystości.
Odsłonięcie pomnika ofiar Zbrodni Katyńskiej
21 kwietnia klasa VIII uczestniczyła w uroczystościach odsłonięcia pomnika ofiar Zbrodni Katyńskiej przy pasłęckim Zamku. Nasz sztandar pełnił wartę podczas mszy świętej w kościele św. Bartłomieja, a także przy pomniku podczas apelu poległych, przy salwie honorowej kompani wojskowej oraz podczas uroczystego odsłonięcia pomnika i posadzenia pamiątkowych dębów poświęconych ppł. Wiktorowi Kalacińskiemu i mjr Wacławowi Znajdowskiemu, ofiarom zbrodni katyńskiej.
"Sprzątamy dla Polski"
"Sprzątamy dla Polski"
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w akcji "Sprzątamy dla Polski" - pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego - która odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku (piątek) na terenie naszej wsi Rogajny oraz całego kraju. Celem wydarzenia jest promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej, w tym zwłaszcza w wymiarze odpowiedzialności i świadomości ekologicznej.
Życzenia wielkanocne
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Życzymy Wam, aby te święta wielkanocne
wniosły do Waszych domów wiosenną radość i świeżość,
żebyście z nich czerpali siłę i zdrowie w nadziei na lepsze jutro.
Dyrektor Anna Sarnowska
wraz z Gronem Pedagogicznym
Konkurs Cambridge
Cztery osoby reprezentowały naszą szkołę w finale Olimpiady Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii Cambridge w Liceum Międzynarodowym Regent w Elblągu. Do finału zakwalifikowali się: Lena Nasternak, Leo Nasternak, Maja Pielech i Julia Matuszewska. Gratulujemy awansu.
Konkurs na palmę wielkanocną rozstrzygnięty
Konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną rozstrzygnięty!
Wszystkie palmy zachwycają swą różnorodnością i pomysłowością. Tylko spójrzcie!
A oto zwycięzcy:
kategoria klas 0-III
I miejsce: Katarzyna Wielgus z kl. III
II miejsce: Natalia Tanona z kl. OP
III miejsce: Amelia Pałka z kl. II i Jakub Kostyra z kl. III
kategoria klas IV-VIII
I miejsce: Oliwia Wielgus z kl. VI
II miejsce: Nikola Głuszyk z kl. IV
III miejsce: Jakub Wielgus z kl. VIII
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Konkurs na kartkę wielkanocną
Roztrzygnięto konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną!
Wszystkie prace są piękne, kolorowe, wprowadzające w świąteczny nastój. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, żeby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
A oto zwycięzcy:
kategoria klas 0-III
I miejsce: Nikola Kaliszewska z kl. I, Błażej Deptuła z kl. II, Alicja Połonowicz z kl. I
II miejsce: Blanka Pych z kl. III, Zuzanna Buska z kl. I, Miłosz Pocałujko z kl. I
III miejsce: Bartłomiej Lebiecki z kl. II
kategoria klas IV-VIII
I miejsce: Oliwia Wielgus z kl. VI
II miejsce: Jakub Wielgus z kl. VIII i Maja Drewnowska z kl. VII
III miejsce: Oliwia Adamczyk z kl. V, Oliwier Repliński z kl. IV i Brajan Pocałujko z kl. VIII
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Wszystkie kartki można oglądać na wystawie pokonkursowej w szkolej bibliotece.
14 kwietnia obchodzimy święto Chrztu Polski
14 kwietnia obchodzimy święto Chrztu Polski. Na apelu klasa VIII przygotowała inforamcje na temat tego doniosłego wydarzenia dla Polski.
Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku i uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i kościoła katolickiego w naszym kraju.
Mieszko I musiał przyjąć chrzest, by jego kraj nie stał się łupem dla innych państw, które były już schrystianizowane i tworzyły chrześcijańską wspólnotę. Poza tym, wiara w jednego Boga jednoczyła ludzi, zaś pogaństwo hamowało rozwój państwa ponadplemiennego
Budujemy zespoły klasowe
Integracja grupy to niezwykle ważny element, który prowadzi do budowy silnego i zgranego zespołu ludzi: uczniów, a potem także pracowników. Taka grupa osiąga znaczne sukcesy, lepiej się komunikuje i sprawnie wykonuje swoje zadania. Na zajęciach różnie integrujemy zespoły, m.in. na godzinach wychowawczych poprzez zadania wymagające współpracy i współzawodnictwa.
Wycieczka do Zakładu Utylizacji Śmieci
- 9
4 kwietnia klasy I, II i III udały się na wycieczkę do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. Dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, podczas których poszerzyły wiedzę na temat segregacji odpadów, oglądały ciekawe filmy dokumentalne i animowane, a także pracowały przy komputerach korzystając z programów multimedialnych. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych i mieli możliwość zwiedzenia zakładu.
A.W.
Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
W marcu odbyła się zbiórka elektrośmieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz rodzicom za udział w akcji. Udało nam się zebrać aż 609 kg zużytego sprzętu elektronicznego, a szkoła otrzymała w podziękowaniu bon wysokości 103 zł na zakup materiałów potrzebnych do szkoły. Dziękujemy.
Wizyta w gospodarstwie ogrodniczym
- 5
Dziękujemy państwa Buskom za wspaniałe warsztaty ogrodnicze dla klas I-III w ich godspodarstwie ogrodniczym. 25 marca dzieci poznawały tajemnice pracy ogrodnika, a także mogły same spróbować prac w ogrodzie. Każde dziecko własnoręcznie posadziło bratka w doniczce pod, którą zachowało na pamiątkę. Była to świetna lekcja przyrody i zawodoznawstwa.
Warsztaty fonoholizmu
22 marca klasy I-VIII uczestniczyły w warsztatach na temat Fonoholizmu. Fonoholizm to uzależnienie do telefonów komórkowych, które dotyka w dużej mierze młodzież.
Istnieje wiele zachowań, które mogą świadczyć o uzależnieniu od telefonu. Najważniejsze, aby dostrzec je stosunkowo szybko i natychmiast reagować.
Objawami fonoholizmu są:
- nierozstawanie się z telefonem,
- ciągła gotowość do rozmowy, wymiany maili lub wiadomości na czacie i jednoczesne unikanie kontaktu bezpośredniego z innymi,
- przesadna aktywność na portalach społecznościowych,
- ładowanie telefonu wszędzie, gdzie tylko można,
- dbanie, by zawsze mieć zasięg,
- odczuwanie lęku i rozdrażnienia w przypadku pozostawienia telefonu w domu,
- poczucie zagrożenia, kiedy jest się poza zasięgiem,
- trudność z wyłączeniem telefonu w sytuacjach, które tego wymagają,
- wstawanie nocy, aby sprawdzić, czy "coś nie przyszło".
Jakie są zagrożenia wynikające z fonoholizmu?
Uzależnienie od telefonu może prowadzić do:
- zaniku zainteresowań i pasji życiowych,
- trudności w nawiązywaniu relacji bezpośrednich,
- odosobnienia,
- utraty kontroli nad własnym życiem,
- zaniedbywania snu i innych form wypoczynku,
- zubożenia języka,
- depresji.
Fotorelacja z Dni Otwartych w ZSEiT
- 6
23 marca klasa 8 odwiedziła Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, gdzie zapoznała się z ofertą edukacyjną szkoły.
Zamiana ról w pierwszy dzień wiosny
W niektórych klasach uczniowie odważyli się przyjąć rolę nauczyciela i przeprowadzić lekcje. Z kolei nauczyciele mogli w końcu poczuć się dziećmi i poprzeszkadzać trochę na lekcjach. I tak na opak odbyły się lekcje historii, wychowania fizycznego i matematyki.
"Dzień bez plecaka"
- 2
Wiosnę przywitaliśmy zabawą "dzień bez plecaka" - backpack day. Dzisiaj odrzuciliśmy placaki na rzecz innych "nosidełek", w które zapakowaliśmy podręczniki i przybory. Wielu uczniów wykazało się kreatywnością, a uciechy było co nie miara.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie