• Wizyta w gospodarstwie ogrodniczym

• Dziękujemy państwa Buskom za wspaniałe warsztaty ogrodnicze dla klas I-III w ich godspodarstwie ogrodniczym. 25 marca dzieci poznawały tajemnice pracy ogrodnika, a także mogły same spróbować prac w ogrodzie. Każde dziecko własnoręcznie posadziło bratka w doniczce pod, którą zachowało na pamiątkę. Była to świetna lekcja przyrody i zawodoznawstwa.

• Warsztaty fonoholizmu

• 22 marca klasy I-VIII uczestniczyły w warsztatach na temat Fonoholizmu. Fonoholizm to uzależnienie do telefonów komórkowych, które dotyka w dużej mierze młodzież.

Istnieje wiele zachowań, które mogą świadczyć o uzależnieniu od telefonu. Najważniejsze, aby dostrzec je stosunkowo szybko i natychmiast reagować.

Objawami fonoholizmu są:

• nierozstawanie się z telefonem,
              • ciągła gotowość do rozmowy, wymiany maili lub wiadomości na czacie i jednoczesne unikanie kontaktu bezpośredniego z innymi,
              • przesadna aktywność na portalach społecznościowych,
              • ładowanie telefonu wszędzie, gdzie tylko można,
              • dbanie, by zawsze mieć zasięg,
              • odczuwanie lęku i rozdrażnienia w przypadku pozostawienia telefonu w domu,
              • poczucie zagrożenia, kiedy jest się poza zasięgiem,
              • trudność z wyłączeniem telefonu w sytuacjach, które tego wymagają,
              • wstawanie nocy, aby sprawdzić, czy "coś nie przyszło".

Jakie są zagrożenia wynikające z fonoholizmu?

Uzależnienie od telefonu może prowadzić do:

• zaniku zainteresowań i pasji życiowych,
              • trudności w nawiązywaniu relacji bezpośrednich,
              • odosobnienia,
              • utraty kontroli nad własnym życiem,
              • zaniedbywania snu i innych form wypoczynku,
              • zubożenia języka,
              • depresji.
            • Zamiana ról w pierwszy dzień wiosny

• W niektórych klasach uczniowie odważyli się przyjąć rolę nauczyciela i przeprowadzić lekcje.  Z kolei nauczyciele mogli w końcu poczuć się dziećmi i poprzeszkadzać trochę na lekcjach. I tak na opak odbyły się lekcje historii, wychowania fizycznego i matematyki.

• "Dzień bez plecaka"

• Wiosnę przywitaliśmy zabawą  "dzień bez plecaka" - backpack day. Dzisiaj odrzuciliśmy placaki na rzecz innych "nosidełek", w które zapakowaliśmy podręczniki i przybory. Wielu uczniów wykazało się kreatywnością, a uciechy było co nie miara.

• Pierwszy dzień wiosny

• 21 marca powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Samorząd uczniowski przygotował dwie  Marzanny. Barwnym i głośnym korowodem przeszliśmy przez Rogajny, wyganiając hałaśliwie odchodzącą zimę i przywołując wiosnę. Kolorowy pochód zakończył się na boisku szkolnym, gdzie Marzany zostały podpalone na znak ocieplenia.

• Życzenia z okazji Dnia Kobiet

• Wszystkim kobietom i dziewczętom z naszej szkoły

składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,

pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane i szczęśliwe.

(jego męska część)

• Edukacja i zabawa

• Klasa II zakończyła cykl tematów o teatrze wykonaniem pacynek i odegraniem krótkich przedstawień w reżyserii uczniów.